Український гросмейстер на війні: "Життя така штука, що екзамени – не за розкладом"

Український гросмейстер Ігор Коваленко заявив, що ніхто після 24 лютого не відмовляв його від вступу до військ

– Друзі, знайомі випадково, не кажуть вам: "Що ти робиш, твоє місце – за шаховою доскою, на турнірах"? І що ви відповідаєте на такі репліки?

– Євгене, слава Богу, не маю таких друзів! Так, окопи, вологість, рваний графік – не те, що хотілося б мати у 2022 році. Але я тут, тому що сказав "так" у момент "питання". Хоча чітко розумів, що "до цього не готовий". Але життя така штука, що екзамени – не за розкладом. Як би мені не було важко, це лише труднощі, не трагедії. І чим більше людей не закриватимуться від несподіваних труднощів, тим менше людей чекають неминучі трагедії.

Загалом у моєму далекому оточенні кілька людей ставили це безглузде запитання. Але це люди не з України і з поглядами "холодильник важливіший". З такими людьми дискусії я навіть не починаю.

– Добре, а як до вашого рішення поставилися ваші рідні та близькі?

– Двоє старших братів пішли до армії ще 24 лютого – цей крок у нашій родині норма (посміхається)... Ми, щоправда, не говоримо батькам усіх подробиць, де ми й що. "Все добре" – і мамі достатньо, щоб заснути. Батько в мене колишній військовий полковник знає, що таке війна. Він був стриманий, просто дав пару слушних порад. Звичайно, батьки нервуються, але намагаються контролювати себе… Брати мене підтримали.

– А друзі із шахового світу?

– Більшість друзів із шахового світу спочатку не повірили, бо гросмейстер із топ 100 – майже завжди розпещений котяра; але коли зрозуміли, що я не жартую, підтримали більше, ніж я очікував. Загалом, усі – за!

Баскетбол. Кольори "Прометея" захищатиме центровий збірної Чехії

Лента новостей