Український фристайліст Котовський виграв "срібло" Кубка Європи з лижної акробатики на етапі у Фінляндії

11.12.2022 21:03

У фінській Руці триває стартовий етап Кубка Європи з лижної акробатики

За підсумками змагального дня суботи, 10 грудня, свій медальній доробок вдалося поповнити збірній України.

Турнір у Руці стартував днем раніше, коли через несприятливі погодні умови фристайлісти були змушені змагатися у видозміненому форматі. Це не завадило спортсменам чоловічої збірної здобути одразу дві нагороди, включно із другим "золотом" Олександра Окіпнюка на етапах Кубка Європи.

На другий день змагань збірна України знову була представлена дев'ятьма чоловіками та вісьмома жінками. Конкуренцію їм мали скласти швейцарські чемпіони світу 2019 року, швейцарці Ное Рот та Ніколас Жиґо та чинна чемпіонка світу, австраійка Лора Піл, серед інших.

Як виступили українці

Чоловіки:

За підсумками двох кваліфікаційних спроб шестеро найкращих учасників виходили до суперфіналу турніру. Відбір подолали Дмитро Котовський (найкращий результат - 119.03 бала) та вчорашній переможець Олександр Окіпнюк (105.30).

У фіналі Котовський та Окіпнюк змагалися з триразовим медалістом чемпіонатів світу Ротом та бронзовим призером Олімпіади-2022 у командних змаганнях, канадцем Міхою Фонтеном, серед інших.

Окіпнюк виконав свій стрибок першим - на 88.05 бала, яких вистачило для п'ятого підсумкового місця. Котовський натомість стартував п'ятим та показав другий найкращий результат - 122.13 бала!

До підсумкового топ-10 також увійшли Володимир Кушнір та бронзовий призер першого змагального дня Максим Кузнєцов. До двадцятки найсильніших увійшов і Захар Максимчук на 13-й сходинці.

Кубок Європи. Рука (Фінляндія) - другий день (чоловіки)

Жінки:

У перший змагальний день у Руці найкращим результатом українок стало п'яте місце Анастасії Новосад. На другий день представниця Рівненщини стала єдиною з українських збірниць, що пройшла до шістки найкращих у суперфіналі.

Вже у вирішальному старті, стрибаючи четвертою, Новосад заробила оцінку 83.89 бала. Українка зупинилася за крок від подіуму - четверте місце. Цей результат також став найкращим у новому сезоні Кубка Європи в жіночих стартах для збірної України.

На дев'ятій сходинці кваліфікацію закінчила Ольга Полюк. Решта українських збірниць фінішували в межах другого десятка.