Український біатлоніст вперше в сезоні фінішував у топ-10 на Кубку світу

17.12.2022 18:27

Як виступили українські біатлоністи в персьюті на третьому етапі

Чоловіча збірна України виступила в другій гонці третього етапу Кубка світу з біатлону, що триває у французькому Ансі, – гонці переслідування.

До персьюту відібралися троє з чотирьох українців, які стартували у спринті: всі, крім Віталія Мандзина. Через проблеми зі здоров'ям пропускав попередню гонку Тарас Лесюк.

Спортсмени стартували в персьюті, згідно з результатами у спринтерській гонці, тобто Артем Прима – з 18-го місця (з відставанням 1:35.4 хвилини), Антон Дудченко – з 28-го (+1:49.6), а Богдан Цимбал – з 44-го (+2:31.7).

Як минула чоловіча гонка переслідування

Артем Прима чисто пройшов першу стрільбу лежачи та піднявся до топ-10 після першого вогневого рубежу. Антон Дудченко зазнав однієї хиби, а Богдан Цимбал обійшовся без штрафних кіл.

Другу стрільбу Прима так само подолав без жодної помилки та ввірвався до топ-6 лідерів. Дудченко знову схибив і вийшов зі стрільби поза топ-30. На трасі до нього наблизився Цимбал, які заробив другий "нуль" гонки.

На першій стрільбі стоячи українці показали ідентичні результати з попередніми підходами: Прима й Цимбал знову відстрілялися чисто, а Дудченко пішов на коло штрафу. Після вогневого рубежу Артем Прима виходив уже на п'ятій позиції, хоча пізніше на трасі втратив дві сходинки.

На останній стійці Прима вперше зазнав хиби на стрільбі та після штрафного кола опустився на восьме місце. У Дудченка хиб було дві, а в Цимбала – одна.

У підсумку Прима завершив гонку на десятій позиції, відігравши вісім рядків, і таким чином забезпечив собі місце в масстарті. Його відставання від переможця, норвежця Штурли Леґрейда, становило 1:21.2 хвилини.

Наразі це найкращий результат і перший фініш України в топ-10 цього сезону на рівні Кубка світу в особистих гонках. Той самий Прима у спринті показав попередній топрезультат збірної: 18-те місце. Востаннє Артем потрапляв до десятки найкращих у індивідуальній гонці на чемпіонаті світу-2021, де став дев'ятим.

До топ-35 із відставанням у понад три хвилини ввійшли двоє українців: Дудченко втратив три сходинки, ставши 31-им, а Цимбал відіграв дев'ять, піднявшись на 35-те місце.

Гонка завершилася з повністю норвезьким подіумом: перше особисте "золото" сезону здобув Штурла Леґрейд, на другій позиції фінішував Ветле Шостад Крістіансен, а на третє місце опустився Йоганнес Бьо, який виграв попередні сім гонок поспіль.