Українські каратисти здобули два "золота" на етапі Прем'єр-ліги в Японії: результати

13.06.2023 10:41
В японській Фукуоці завершився етап Прем'єр-ліги з карате

Україна закінчила турнір з чотирма нагородами, зокрема двома — найвищого ґатунку.

Українську збірну в Японії представляла команда із 17 спортсменів. Сім з них готувалися до змагань Європейських ігор-2023 у червні: увійшли до складу олімпійська віцечемпіонка Анжеліка Терлюга, віцечемпіонка ЧС-2021 Аніта Серьогіна, чинні чемпіони Європи в команді Різван Талібов, Андрій Заплітний та Валерій Чоботар, серед інших.

Українські медалісти

У статусі чинної лідерки заліку Прем'єр-ліги до етапу підходила Анжеліка Терлюга (категорія до 55 кг).

Посівши перше місце в "пулі" з двома перемогами, на шляху до фіналу українка здолала Ульміру Гуссенову з Казахстану (2:0) та ексчемпіонку Азійських ігор Ку Цуйпінь (5:0). У вирішальній сутичці українка була сильнішою за японку Шіорі Накамуру — 10:2.

Для Анжеліки "золото" у Фукуоці — вже 15-те в кар'єрі на рівні Прем'єр-ліги. На турнірі українка також здобувала п'ять срібних та шість бронзовий медалей.

Чоловічий турнір у вазі понад 84 кг виграв Різван Талібов. Українець у фіналі протистояв срібному призеру етапу в Рабаті, іспанцю Бабакару Сек Сахо — перемога 8:0.

"Бронзу" в своїх категоріях вибороли Аніта Серьогіна (до 61 кг) та Валерій Чоботар (до 84 кг), які виграли фінали за третє місце. Для Серьогіної медаль у Фукуоці — перша в сезоні-2023 (та восьма "бронза" — в кар'єрі) на етапах Прем'єр-ліги.

Натомість Чоботар вже вигравав етап у Каїрі в січні, коли вдруге в кар'єрі тріумфував на рівні ліги. Всього в доробку українця вже сім нагород турніру різних ґатунків.

• "золото": Анжеліка Терлюга (до 55 кг)
  • "золото": Різван Талібов (до 84 кг)
  • "бронза": Аніта Серьогіна (до 61 кг)
  • "бронза": Валерій Чоботар (до 84 кг)

Інші результати українців

Найближче до нагород з решти збірників наблизилися Андрій Заплітний (до 75 кг) та Давид Яновський (до 67 кг) — п'яті місця у своїх вагових категоріях після поразок у "бронзових" фіналах.

Одразу дві українки ввійшли до вісімки найсильніших у категорії до 50 кг. Сьоме місце розділили Катерина Крива та Юлія Палашевська.

Нікіта Філіпов та Галина Мельник, що також увійшли до складу на Європейські ігри, не подолали груповий раунд у категоріях до 60 та 68 кг відповідно.

Що відомо

• Заключний етап Прем'єр-ліги в сезоні 2023 року у вересні прийматиме ірландський Дублін.
  • Прем'єр-ліга — провідна міжнародна серія з карате. За підсумками минулого сезону відзнаки найкращим каратистикам року отримали Анжеліка Терлюга та Аніта Серьогіна.
  • Турнір з карате на Європейських іграх у Кракові проходитиме впродовж двох днів 22-23 червня. Серед учасників розіграють 12 комплектів нагород.