Українські дзюдоїсти завоювали чотири нагороди на відкритому Кубку Європи в Італії

14.09.2022 11:00

В італійському місті Річчоне завершився етап відкритого Кубка Європи з дзюдо

Упродовж змагань збірна України завоювала чотири медалі, всі – в чоловічих дисциплінах. На рахунку команди – одне "золото" та три "бронзи", що дозволило українцям увійти до топ-5 медального заліку.

Єдину золоту медаль Україні на цих змаганнях приніс дворазовий бронзовий призер чемпіонатів світу Яків Хаммо, який виступав у найважчій категорії – понад 100 кг. Українець виграв чотири сутички поспіль, зокрема у фіналі здолав італійця Лоренцо Аґро Силвайна. Це друга медаль у кар'єрі Хаммо на рівні European Open і перше "золото".

Із "бронзою" в категорії до 60 кг турнір завершив Дільшот Халматов. У півфіналі він поступився Ровшанові Алієву, проте в сутичці за третє місце переміг іншого азербайджанця Назіра Талібова. Для Халматова це дебютна медаль цієї категорії турнірів.

Ще одну медаль завоював бронзовий призер молодіжного й юніорського Євро-2015 Артем Хомула – в категорії до 73 кг. Спортсмен вийшов до поєдинку за "бронзу" завдяки втішній сутичці й здолав там іншого українця, чинного чемпіона Європи в категорії до 66 кг Богдана Ядова. Хомула втретє в кар'єрі піднявся на п'єдестал такого рівня.

Також бронзову нагороду на цих змаганнях виборов Станіслав Гунченко. У категорії до 90 кг він поступився у півфіналі французові Лоррічу Тассьє, але виграв свою першу медаль European Open у сутичці з німцем Мартіном Матіяссом.