Українки запалюють на Australian Open: Калініна здолала дворазову чемпіонку Вімблдону, Байндль вперше пройшла друге коло

18.01.2023 11:05
Перша ракетка України з жіночого тенісу, Ангеліна Калініна, здобула другу перемогу на Australian Open-2023

У другому раунді турніру українка зустрілася з чешкою Петрою Квітовою, ексдругою ракеткою світу та №15 посіву на змаганнях.

Це була перша очна зустріч Калініної та Квітової. У першому раунді обидві тенісистки виграли свої матчі у двох сетах - 2:0.

Саме Квітова вважалася фавориткою матчу, хоча чешка з 2020 року не проходила далі другого раунду на мейджорі в Австралії. Водночас для українки це загалом друга участь в Australian Open: у 2022 році вона вилетіла в першому раунді.

Першим номером у матчі діяла саме Петра. Вона була активнішою, значно більше атакувала, але водночас припускалася значної більшості помилок. Усього за матч у чешки вдвічі більше віннерів: 37 проти 18 в українки, але більш ніж втричі більше невимушених помилок: 41 проти 12.

У першому сеті тенісистки йшли без втрат своєї подачі до рахунку 4:4, після чого Калініна зробила брейк і вийшла подавати на сет - але невдало (5:5). Тоді українці вдалося зробити ще один брейк, після чого вона закрила партію - 7:5 на свою користь.

У другому сеті ситуація повторилася: рахунок 4:4, тоді Калініна робить брейк, але цього разу з першої спроби закриває гру - 6:4. Останні два гейми українка взяла "під нуль", тобто виграла поспіль 8 очок у двох геймах. Відтак, перемога Калініної в двох сетах і вихід у третє коло.

Ангеліна уперше в кар'єрі пройшла до третього раунду турніру Великого шолома. Раніше вона шість разів вилітала у другому раунді.

У третьому раунді Калініна зіграє проти переможниці матчу між Барборою Крейчиковою (№20 посіву) та Кларою Бурел.

• Australian Open-2023: другий раунд

Петра Квітова (Чехія, 15) - Ангеліна Калініна (Україна) 0:2 (5:7, 4:6)

Що сказала Калініна після перемоги

"У цьому матчі була дуже сильна підтримка, я нервувала, бо це уперше в кар'єрі я пройшла далі першого раунду на Australian Open. Я дуже рада, що тепер у третьому раунді. Особливо з вашою підтримкою. Українські прапори на матчі означають дуже багато для мене, коли твоя країна підтримує тебе. Але також хочу подякувати усім австралійцям, я відчувала дуже сильну підтримку. Не знаю, чи змогла б перемогти без неї.

Петра грає дуже агресина, а у деяких ключових моментах я була більш стабільною. У цих моментах все могло піти в обидва боки, тож я рада, що усе склалося добре для мене.

Я думаю, що готова до третього раунду, але далі по сітці я не дивилася - бо це доволі по-дурному дивитися наперед".

***

Суперницею Байндль у другому колі Australian Open 2023 стала американка Кеті Макнеллі, яка у світовому рейтингу займає 94-те місце. Тенісистки раніше жодного разу у кар'єрі не зустрічались на корті в очному протистоянні.

До цього Катерина Байндль стартувала на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу з перемоги над росіянкою Каміллою Рахімовою. Для української тенісистки вона стала першою у кар'єрі в основній сітці Australian Open. Цій перемозі передували чотири поразки поспіль у перших раундах австралійського грендслему.

Поєдинок українки та американки на відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу повинен був розпочатись о 5:00 за київським часом. Однак через сильний дощ у Мельбурні старт матчу організатори перенесли на чотири години.

Як зіграла Байндль проти Макнеллі

Перший сет Катерина виграла менш ніж за 30 хвилин: українка зробила два брейки, взяла кожну свою подачу і забрала партію з рахунком 6:1.

Другий сет тривав більше години. Тенісистки взяли кожна по дві подачі, після чого двічі кожна програвала свою подачу - 4:4. Зрештою, сет дійшов до тайбрейку, де сильнішою стала Катерина - 7:4 на тайбрейку, 7:6 у сеті і перемога у матчі з рахунком 2:0 за партіями.

Загалом за матч Катерина зробила 21 віннер на 26 невимушених помилок, у її суперниці - 20 за 36 відповідно.

Кеті Макнеллі (США) - Катерина Байндль (Україна) 0:2 (1:6, 6:7)