Українки вперше в сезоні фінішували в заліковій зоні Кубка світу з біатлону

08.12.2022 19:27

В австрійському Гохфільцені розпочався другий етап Кубка світу 2022/23 з біатлону

Змагання відкривала спринтерська гонка серед жінок – перший старт цього сезону, в якому Україна використала повну квоту з п'яти біатлоністок.

На минулому етапі в Контіолагті жіноча збірна України виступала в неоптимальному складі: проблеми зі здоров'ям виникли в Юлії Джими, яка отримала позитивний тест на коронавірус, та Ірини Петренко. Внаслідок цього жодна з біатлоністок, які стартували в особистих гонках, не фінішували в топ-50 та не заробили залікових очок.

У Гохфільцені Джиму й Петренко в складі замінили сестри Меркушини: Анастасія, яка також пропускала перший етап за станом здоров'я, та 17-річна Олександра, для якої це стало дебютним виступом на рівні Кубка світу.

Меркушини приєдналися до Анни Кривонос, Дар'ї Блашко та Олени Білосюк, які посіли 54-те, 60-те й 61-ше місця відповідно у спринті на минулому етапі в Контіолагті.

Як минула спринтерська гонка

Першою серед українок на старт вийшла Дар'я Блашко. Біатлоністка чисто пройшла стрільбу лежачи, але через хибу на стійці заробила штрафне коло й у підсумку поступилася переможниці, німкені Деніз Геррманн-Вік, рівно дві хвилини.

За схожим сценарієм пройшов виступ Олени Білосюк: спортсменка припустилася однієї хиби на стрільбі стоячи та на фініші програла Блашко трохи більше двох секунд. Обидві змогли відібратися до гонки переслідування, посівши 56-те й 57-ме місця відповідно.

Наступною гонку розпочинала Анастасія Меркушина. Вона першою та єдиною з українок чисто пройшла обидва вогневі рубежі та принесла жіночій команді перший у цьому сезоні фініш у заліковій зоні – топ-40. Анастасія завершила спринт на 35-му місці.

Четвертий стартовий номер серед українських біатлоністок мала Анна Кривонос. Спортсменка заробила два кола штрафу та не змогла вдруге поспіль у цьому сезоні Кубка світу відібратися до гонки переслідування.

Закривала спринт для України дебютантка Олександра Меркушина. 17-річна біатлоністка безпомилково подолала стрільбу лежачи, але схибила на другому вогневому рубежі та врешті не змогла поборотися за персьют. Олександра завершила свою дебютну гонку на 72-му місці, на одну позицію випередивши Кривонос.

Перше "золото" й загалом другу медаль сезону завоювала німкеня Деніз Геррманн-Вік, яка пройшла гонку з "нулем". "Срібло" завоювала чешка Маркета Давідова, яка вперше в сезоні піднялася на п'єдестал. Трійку призерок закрила француженка Жулья Сімон, яка додала ще одну нагороду до "золота" в гонці переслідування в Контіолгаті.

До топ-5 спринту сенсаційно ввійшла дебютантка біатлонного Кубка світу й колишня лижниця – словенка Анамарія Лампіч. Причому зробити це їй вдалося, незважаючи на три штрафні кола після останньої стрільби на стійці.

Кубок світу 2022/23. Гохфільцен (Австрія). Жінки, спринт

 1. Деніз Геррманн-Вік (Німеччина, 0+0) 20:07.1
 2. Маркета Давідова (Чехія, 0+1) +18.1
 3. Жулья Сімон (Франція, 0+1) +20.1
 4. Ельвіра Еберґ (Швеція, 1+1) +32.4
 5. Анамарія Лампіч (Словенія, 0+3) +35.8
 6. Ганна Еберґ (Швеція, 1+1) +37.2

...

 • 35. Анастасія Меркушина (Україна, 0+0) +1:34.8
 • 56. Дар'я Блашко (Україна, 0+1) +2:00.0
 • 57. Олена Білосюк (Україна, 0+1) +2:02.6
 • 72. Олександра Меркушина (Україна, 0+1) +2:47.2
 • 73. Анна Кривонос (Україна, 1+1) +2:47.4

Лента новостей