Українки провалили першу гонку Кубку світу з біатлону

30.11.2022 19:02

Жодна з українок не ввійшла до топ-50 жіночої індивідуальної гонки Кубка світу з біатлону

Слідом за дебютним стартом у чоловіків свою першу гонку сезону на рівні Кубка світу з біатлону провела й жіноча збірна України. На першому етапі у фінському Контіолагті біатлоністки розпочали змагання з індивідуальної гонки.

У цьому сезоні Україна має квоту з п'яти спортсменок. Проте в першій гонці стартували лише троє представниць команди: Дар'я Блашко, Анна Кривонос та Олена Білосюк. Остання також тимчасово зникала зі стартлиста, але все ж таки потрапила до остаточної заявки.

Пропускали ж першу гонку сезону Юлія Джима та Ірина Петренко. Як повідомив головний тренер жіночої збірної України Олександр Кравченко, Джима перед гонкою здала позитивний тест на коронавірус, а в Петренко погіршилося самопочуття через біль у горлі.

Крім того, через проблеми зі здоров'ям не поїхала на перший етап Кубка світу Анастасія Меркушина.

Як минула перша жіноча гонка сезону

Першою серед українок стартувала Дар'я Блашко. Спортсменка розпочала гонку з хиби на стрільбі лежачи та чисто провела наступні два вогневі рубежі. Останній завершився для неї ще однією додатковою хвилиною. У підсумку українка програла майже шість хвилин лідерці змагань, шведці Ганні Еберґ, та посіла лише 51-ше місце – найкраща позиція "синьо-жовтих" на цьому старті.

Наступною на трасу виходила Анна Кривонос. Українка заробила по одній штрафній хвилині на перших двох зупинках на стрільбищах, а на другій стрільбі лежачи не закрила одразу дві мішені. Єдину безпомилкову стрільбу біатлоністка показала на останньому рубежі, але все одно фінішувала 74-ю.

Найдосвідченіша серед українських біатлоністок – олімпійська чемпіонка Олена Білосюк – розпочинала боротьбу останньою. Спортсменка чисто пройшла лежку, але на другому вогневому рубежі припустилася одразу двох хиб, що тимчасово відкинуло її на третє місце серед українок. Наступна стрільба лежачи знову вийшла безпомилковою, але сценарій зі стійкою повторився на останньому підході: знову дві хвилини штрафу. У підсумку Білосюк замкнула топ-80.

Востаннє жодна з українок не потрапляла до залікової зони (топ-40) у спринті на етапі Кубка світу в Отепяя 2022 року, коли через повномасштабне вторгнення росії в Україну в змаганнях брали участь лише Юлія та Олена Городні.

У топскладі Україна востаннє не мала нікого в топ-40 на етапі у Гохфільцені минулого сезону. Тоді в гонці переслідування найкращий результат показала Олена Білосюк – 42-ге місце.

Перше "золото" сезону серед жінок завоювала дворазова олімпійська чемпіонка Ганна Еберґ. Це стало шостою особтистою перемогою шведки на рівні Кубка світу.

"Срібло" без жодної хиби здобула триразова чемпіонка світу в естафеті, норвежка Інґрід Тандреволл, яка ризикувала не стартувати на першій гонці сезону через хворобу, але все ж встигла відновитися. Трійку призерок закрила бронзова медалістка Олімпіади-2018 у міксті, італійка Ліза Вітоцці.