Українки не змогли покращити свої позиції у гонці переслідування на Кубку світу в Антгольці

21.01.2023 14:47

Етап Кубка світу з біатлону в Антгольці продовжився гонками переслідування. Першими на старт вийшли жінки

У жіночому персьюті Україна мала бути представлена одразу чотирма біатлоністками. Серед них - 18-річна Олександра Меркушина, для якої ця гонка мала стати першою в кар'єрі на рівні Кубка світу.

Проте на старт вийшли лише дві українки. Олександра Меркушина повідомила, що не виступить через підготовку до виступів на зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2023, причину відсутності Анастасії Меркушиної перед гонкою не повідомили.

Таким чином, на старті гонки переслідування Україна мала лише двох українок - Юлію Джиму та Олену Білосюк. Загалом на старт вийшли 55 біатлоністок, серед п'яти тих, хто знявся - словенка Аннамарія Лампич, яка фінішувала п'ятою у спринті.

На першому вогневому рубежі Джима змогла закрити всі п'ять мішеней, піднявшись з 19-ї на 16-у позицію. А ось Білосюк заробила коло штрафу та втратила чотири позиції, перемістившись на 36-у.

А ось на другій стрільбі обом українським біатлоністкам вдалося відстріляти чисто. Але це не відобразилося на покращенні позиції: Джима залишилася 16-ю, хоча й відіграла одне місце, яке втратила на колі. А ось Білосюк вийшла зі стрільбища 40-ю.

Ключовою у виступі Джими стала третя стрільба. Лідерка збірної України не закрила одразу три мішені, втративши одразу 15 позицій. Білосюк ж завдяки чистій роботі на вогневому рубежі піднялася на 35-е місце, маючи 18-секундне відставання від Джими.

Джимі вдалося повернутися до топ-30. Попри одне коло штрафу, українська біатлоністка випередила біатлоністок, які зробили більшу кількість хиб. Олена Білосюк також відіграла позицію попри хибу, вийшовши зі стрільбища 37-ю.

У підсумку Джимі вдалося покращити одну позицію і фінішувати 29-ю. Олена Білосюк також відіграла одне місце на останньому колі і стала 36-ю.

Переможницею гонки стала німкеня Деніз Геррманн-Вік. Завдяки двом хибам Доротеї Вірер, німецька біатлоністка випередила іншу італійку Лізу Вітоцці на 11 секунд. Топ-3 замкнула шведка Ельвіра Еберг.