Українка вперше в сезоні Кубка світу з біатлону фінішувала в топ-30

16.12.2022 18:59

Як виступили українські біатлоністки в першій жіночій гонці третього етапу сезону

Услід за чоловічою спринтерською гонкою на третьому етапі Кубка світу з біатлону в французькому Ансі відбувся й жіночий спринт. Збірна України виступила в ній в оновленому складі, в порівнянні з попередніми етапами.

Головною зміною стало повернення лідерки команди Юлії Джими, яка пропустила перші два етапи через коронавірус. Для неї ця гонка стала першою на снігу з Олімпійських ігор-2022 у Пекіні, що відбулися ще в лютому.

У складі Джима замінила 17-річну Олександру Меркушину, яка дебютувала на рівні Кубка світу в Гохфільцені, але після того повернулася на юніорський Кубок IBU. Джима приєдналася до Анастасії Меркушиної, Дар'ї Блашко, Олени Білосюк та Анни Кривонос.

На минулому етапі Анастасія Меркушина стала єдиною представницею України, яка ввійшла до топ-35 спринту, а також першою з команди завоювала залікові очки цього сезону. Блашко й Білосюк у Гохфільцені потрапили до топ-60, а Кривонос разом із Олександрою Меркушиною – до топ-80.

Як минула спринтерська гонка

Перша з українок на трасі Олена Білосюк продемонструвала чисту стрільбу, не зазнавши жодної хиби на обох вогневих рубежах. Подібне в Білосюк відбулося вперше в особистих гонках цього сезону. Раніше з "нулем" вона проходила лише естафету в Контіолагті.

Результат Білосюк став найкращим у команді: спортсменка фінішувала 29-ю та завоювала свої перші залікові очки сезону. Крім того, це стало топрезультатом жіночої збірної України в особистих гонках цього сезону. До цього максимумом було 35-те місце Анастасії Меркушиної у спринті й гонці переслідування в Гохфільцені.

Так само без штрафних кіл обійшлася друга представниця України Анастасія Меркушина. Утім, завдяки повільнішому лижному ходу біатлоністка програла Білосюк понад 50 секунд.

Перша гонка Юлії Джими після повернення відзначилася одразу трьома колами штрафу та фінішем поза топ-70. Українка програла лідерці, шведці шведка Анні Маґнуссон, 2.55 хвилини та посіла останню позицію в команді – 74-те місце.

Четвертою серед українок стартувала Дар'я Блашко. Вона стала третьою з команди, хто відстрілялася на "нуль", проте так само мала проблеми зі швидкістю на трасі. На фініші їй вдалося майже на п'ять секунд випередити Меркушину.

Обидві в підсумку ввійшли до топ-60 та кваліфікувалися до гонки переслідування, зупинивсшись на 54-ій і 57-ій сходинках. Обидві також за лижним ходом були поза топ-70 серед усіх учасниць гонки.

Остання з українок Анна Кривонос також закрила всі мішені на стрільбі лежачи, проте одного разу схибила на стійці. Попри лише одну хибу біатлоністка фінішувала 73-ю з 82-им часом на трасі, мінімально випередивши Джиму.

Сенсайціною переможницею спринту в Ансі стала шведка Анна Маґнуссон, яка раніше здобувала медалі такого рівня лише в складі естафети. Цього разу вона не лише дебютувала на особистому подіумі, а й одразу здобула перший титул, випередивши свою партнерку по команді Лінн Перссон на 12.8 секунди.

На третій сходинці зупинилася німкеня Деніз Геррманн-Вік. За подіум мала шанс поборотися й француженка Софі Шово, проте на фініші все ж таки програла представниці Німеччини 4.7 секунди.