Українка Людмила Кіченок вдруге за місяць оновила національний рекорд в парному рейтингу WTA з тенісу

22.03.2023 11:11
Українка Людмила Кіченок оновила національний рекорд України в парному тенісному рейтингу WTA

Це сталося після оновлення світового заліку за підсумками двох змагальних тижнів.

Людмила Кіченок покращила своє ж досягнення, яке вона встановила у лютому 2023 року після змагань у Досі та Дубаї. Тоді тенісистка в парному рейтингу WTA стала восьмою.

Після турнірів у Катарі та ОАЕ Людмила Кіченок взяла участь у змаганнях серії WTA 1000 у Індіан-Веллсі. Як і на попередніх турнірах, напарницею українки стала латвійка Єлена Остапенко.

У першому колі турніру серії Мастерс в Індіан-Веллсі пара Кіченок / Остапенко зустрілась з другою ракеткою України Мартою Костюк та румункою Єленою-Габріелою Русе. Українсько-латвійська пара перемогла з рахунком 2:0 (6:2, 6:3), однак уже в наступному колі припинила шлях у парній сітці турніру.

У другому турі в Індіан-Веллсі Людмила та Єлена програли з рахунком 1:2 (1:6, 6:4, 7:10) бразильській тенісистці Беатріс Хаддад Маї та німкені Лаурі Зігемунд. Попри цей результат, в оновленому парному рейтингу WTA Людмила Кіченок посіла сьоме місце, встановивши новий національний рекорд в цьому заліку.

Місця в першій сотні парного рейтингу серед українок зберігають також Марта Костюк та Надія Кіченок. Позиції обох тенісисток не змінились, порівнюючи з попереднім рейтингом. Так, Марта продовжує знаходитись на 33-й позиції, а Надія йде 60-ю.

Українки в топ-100 світового парного рейтингу (оновлення 20.03)
  • 7. Людмила Кіченок - 4520 очок (+1 позиція)
  • 32. Марта Костюк - 2068
  • 60. Надія Кіченок - 1300
Хто така Людмила Кіченок
  • 30-річна українська тенісистка з Дніпра.
  • Перша в історії українка за часів незалежності, що проходила до парного Підсумкового турніру WTA. На минулорічному розіграші дісталася півфіналу з Єленою Остапенко, здобувши одну перемогу в груповому раунді.
  • Тенісистка жіночої збірної України. Людмила потрапила до заявки команди на матч відбору фінальної частини Кубка Біллі Джин Кінг.
  • Найбільші здобутки Людмили в одиночних змаганнях - шість виграних турнірів на рівні ITF (останній - у серпні 2013 року в російській Казані).
Українки в турі WTA: що відомо
  • Особистий рекорд в одиночному рейтингу за підсумками попередніх тижнів встановили перша та друга ракеткм України - Ангеліна Калініна та Марта Костюк, які посіли 28-ме та 38-ме місце.
  • Місця в топ-100 одиночного світового рейтингу WTA посідають чотири українки. Окрім Калініної та Костюк, у першій сотні заліку перебувають Леся Цуренко та Катерина Байндль.
  • Після річної перерви у кар'єрі до туру WTA на турнірі у американському Чарльстоні повернеться Еліна Світоліна.