Середа не мав собі рівних на чемпіонаті Європи-2022 у стрибках у воду з вишки

Середа став першим спортсменом в історії України, який двічі в кар'єрі перемагав на Євро в чоловічих стрибках у воду з 10-метрової платформи

Українець Олексій Середа став чемпіоном Європи-2022 у стрибках у воду з вишки

Українські стрибуни у воду взяли участь у останньому фіналі чемпіонату Європи-2022 з водних видів спорту, що завершився у столиці Італії Римі. Останні медалі розіграли у стрибках з 10-метрової вишки серед чоловіків. Україну в цьому виді представляли Олексій Середа та Євген Науменко.

На цьогорічному чемпіонаті світу Середа ввійшов до топ-6, тоді як Науменко зупинився на стадії кваліфікації та став 26-им. На минулому Євро-2020 Олексій, у якого за спиною вже був титул чемпіона Європи 2019 року, також став шостим. Для Євгена ж цьогорічна континентальна першість стала дебютною в кар'єрі.

У кваліфікації обидва українські стрибуни ввійшли до топ-4: Середа вийшов до фіналу з другого місця, Науменко – з четвертого. Загалом у фіналі взяли участь 12 спортсменів, які мали виконати по шість стрибків. Переможця визначала сума балів за всі раунди.

Після першого стрибка українці замикали топ-7. Науменко виконав його з шостим результатом (64 бали). Середа посів наступний рядок із 62.4. Один із їхніх головних конкурентів, німець Тімо Бартель, який був лідером кваліфікації, провалив перший стрибок і посів проміжне останнє місце. Спортсмен намагався добитися дозволу на те, аби повторно вийти на вишку, апелюючи до того, що йому щось заважало під час першого виконання, проте його прохання відхилили.

Середа реабілітувався в другому стрибку, виконавши його на 83.25 бала й піднявшись на другу позицію після британця Ноа Вільямса, який цього року обійшов українця на чемпіонаті світу й став п'ятим. Натомість Науменко опустився на сьоме місце зі стрибком на 70.95.

Третій стрибок був найскладнішим у заявці Середи (коефіцієнт 3.6) та вивів його в лідери, принісши 79.2 бала. Науменко пройшов третій раунд із 79.9 бала та піднявся до топ-5 на екваторі змагань.

Другу половину програми Середа розпочав зі стрибка, за який судді одноголосно віддали всі дев'ятки. Олексій зберіг лідерство, заробивши за нього 89.1 бала. Науменко йшов шостим після невдалого підходу на 51 бал.

За один стрибок до завершення змагань українці зберегли свої позиції: Середа продовжував лідирувати, набравши в п'ятому раунді 88.4, Науменко додав 64 бали.

Фінальний стрибок Середа виконав на 91.2 бала, отримавши від суддів дві десятки, та в підсумку набрав 493.55. Цієї суми вистачило, щоб втримати перше місце та вибороти "золото". Науменко в останньому стрибку заробив 76.8 бала та з сумою 406.65 посів п'яту сходинку.

Чемпіонат Європи з водних видів спорту-2022. Стрибки у воду. Чоловіки, вишка, 10 м

1. Олексій Середа (Україна) 493.55
  2. Ноа Вільямс (Велика Британія) 459
  3. Бен Катмор (Велика Британія) 438.35
  • ...5. Євген Науменко (Україна) 406.65

А кількома годинами раніше Колодій та Горшковозов здобули "бронзу" в синхронних стрибках з 3-метрового трампліна.

Отже:

• Для Середи це друга перемога/медаль на чемпіонаті Європи саме на вишці: після "золота" 2019 року. Загалом це п'ята нагорода континентального рівня в кар'єрі спортсмена й третя золота.
  • Середа – перший стрибун у воду в історії України, який виборов два титули чемпіона Європи на вишці. Окрім нього, в цій дисципліні раніше перемагали Антон Захаров (2004) та Олександр Бондар (2013), у яких по одному титулу.
  • Загалом це ювілейна 70-та медаль України в стрибках у воду на Євро з водних видів спорту.
  • Конкретно на цьому чемпіонаті Європи це сьома медаль України в стрибках у воду та перша золота. Загалом за весь чемпіонат українці здобули 17 нагород у чотирьох видах спорту.

Усі медалі України на ЧЄ-2022 з водних видів спорту

Артистичне плавання
  • "Золото": команда (технічна та довільна програми + гайлайт + комбінація), Марта Фєдіна (соло, технічна та довільна програми), Марина та Владислава Алексіїви (дует, технічна та довільна програми)
Плавання
  • "Золото": Михайло Романчук (1500 м, вільний стиль)
Стрибки у воду
  • "Золото": Олексій Середа (вишка, 10 м)
  • "Срібло": Ксенія Байло, Кіріл Болюх, Вікторія Кесар та Данило Коновалов (мікст, командний турнір), Софія Лискун та Олексій Середа (синхрон, мікст, 10 м), Софія Лискун (вишка, 10 м), Олексій Середа та Кіріл Болюх (синхрон, 10 м), Ксенія Байло та Софія Лискун (синхрон, 10 м)
  • "Бронза": Олег Колодій та Олександр Горшковозов (синхрон, 3 м)
Гайдайвінг
  • "Срібло": Антоніна Вишиванова (жіночі змагання)

Хто такі Середа та Науменко

• Олексій Середа – 16-річний український стрибун у воду, родом із Миколаєва, представляє Луганську область. Срібний призер чемпіонату світу-2022 у міксті з Софією Лискун, дворазовий чемпіон Європи, зокрема 2019-го на вишці в індивідуальних змаганнях. Загалом мав чотири медалі європейських першостей до Рима.
  • Євген Науменко – 21-річний український стрибун у воду, який представляє Запорізьку область. У 2022 році дебютував на чемпіонаті світу, де посів 26-те місце.