Українці у спринті на чемпіонаті Європи залишилися без медалей

27.01.2023 19:10
Програма другого змагального дня чемпіонату Європи з біатлону продовжилася чоловічим спринтом

За результатами перших трьох гонок Україна незмінно підіймалася на подіум: Юлія Джима та Антон Дудченко стали срібними призерами в індивідуальних гонках, Анастасія Меркушина виграла "золото" у спринті.

У чоловічому спринті за Україну на дистанцію побігли усі ті, хто був у заявці: Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Тарас Лесюк, Денис Насико та Артем Тищенко.

Найкращим у команді на дистанції був Антон Дудченко - він був найшвидшим на другому та третьому колі серед українців. Однак на стрільбі Дудченко припустився одразу трьох промахів, що відкинуло його у четвертий десяток на фініші - 33-е місце.

Найвища позиція з українців у Богдана Цимбала: він закінчив гонку з одним промахом і фінішував 17-м, відставання від переможця склало трохи більше півтори хвилини. Вісім секунд Цимбалу програв Денис Насико, який теж зробив один промах - у нього 23-е місце. А від Дениса на 0.1 секунди відстав Тарас Лесюк, у нього теж один промах - 24-а позиція. З двома промахами закінчив гонку Артем Прима, який фінішував 27-м.

Артем Тищенко показав останній результат серед українців: у нього один промах та 37-а позиція на фініші.

Перемогу в гонці розіграли два норвежці: Ерленн Бьонтегор та Вебьорн Серум. Вони були найшвидшими на дистанції, а вирішилося усе на стрільбі: Бьонтегор не зробив жодного промаху, Серум - одразу два на стійці. Відтак, на фініші Ерленн випередив Вебьорна на 11.5 секунди (на останньому колі Серум відіграв одразу 20 секунд).

Третім фінішував Філіпп Наврат, який, щоправда, відстав від переможця аж на 43 секунди. Він, у свою чергу, виграв 1 секунду у боротьбі за медаль з латвійцем Андрейсом Расторгуєвсом.