Україна здобула три "золота" на чемпіонаті світу-2023 з парабіатлону в індивідуальних гонках

26.01.2023 10:53

Українці за один день виграли сім медалей

На чемпіонаті світу-2023 з парабіатлону та лижних перегонів, що триває у шведському Естерсунді, розіграли другий комплект нагород серед біатлоністів. Спортсмени змагалися в індивідуальних гонках на середній дистанції. Як і в інших дисциплінах, учасники змагалися в трьох класах: сидячи, стоячи та серед спортсменів із порушенням зору.

До цього Україна завоювала на чемпіонаті вже десять медалей: три – в біатлоні, та ще сім – у лижних перегонах. Єдине "золото" мав Олександр Казік: у біатлонному спринті.

Четвертий змагальний день приніс Україні ще сім нагород у біатлоні й таким чином збільшив здобуток команди до 17 медалей.

Як виступили українці

"Золото" в індивідуальній гонці в класі сидячи завоював паралімпійський чемпіон Тарас Радь. Спортсмен не припустився жодної хиби на стрільбі та подолав дистанцію за 33:08.9 хвилини, майже на 52 секунди випередивши американця Аарона Пайка. Третю позицію посів південнокореєць Сін Ий Хьон.

Ще один чемпіонський титул виборола паралімпійська чемпіонка Людмила Ляшенко, яка стала найкращою в класі стоячи. Попри три промахи вона показала час 32:16.4. На 1:18 хвилини їй поступилася українка Богдана Конашук, яка врешті виграла "срібло". Третьою стала канадка Бріттані Гудак.

Незважаючи на три хиби, ще одну золоту нагороду здобув і паралімпійський чемпіон Олександр Казік, який виступав серед спортсменів із порушенням зору. Він фінішував із часом 28:43.8 хвилини, залишивши позаду німця Ніко Мессінґера та шведа Себастьяна Модіна.

У класі стоячи серед чоловіків на п'єдестал піднялися одразу двоє українців. "Срібло" здобув Григорій Вовчинський, а "бронзу" – Сергій Романюк. Обидва мали по одній хибі. Українських біатлоністів обійшов канадець Марк Арендз, який за чистої стрільби мав перевагу майже 33 секунди.

Зі срібною медаллю змагальний день завершила Оксана Шишкова. Серед біатлоністок із порушенням зору вона фінішувала другою з часом 36:22.2 і безпомилковою стрільбою. На 2:16 хвилини її випередила німкеня Леоні Марія Вальтер. Третю позицію посіла австрійка Каріна Едлінґер.

Індивідуальні гонки. Результати українців (топ-6)
Чоловіки
  • Сидячи: Тарас Радь – "золото", Павло Баль – 5-те місце
  • Стоячи: Григорій Вовчинський – "срібло", Сергій Романюк – "бронза"
  • З порушенням зору: Олександр Казік – "золото", Ярослав Решетинський – 4-те місце, Максим Мурашковський – 5-те місце, Анатолій Ковалевський – 6-те місце
Жінки
  • Стоячи: Людмила Ляшенко – "золото", Богдана Конашук – "срібло", Юлія Батенкова-Бауман – 5-те місце
  • З порушенням зору: Оксана Шишкова – "срібло"
Медалі України на ЧС-2023 з парабіатлону та лижних перегонів
Біатлон
  • "Золото": Олександр Казік (спринт + індивідуальна гонка, із порушенням зору), Тарас Радь (індивідуальна гонка, сидячи), Людмила Ляшенко (індивідуальна гонка, стоячи)
  • "Срібло": Григорій Вовчинський (індивідуальна гонка, стоячи), Богдана Конашук (індивідуальна гонка, стоячи), Оксана Шишкова (індивідуальна гонка, із порушенням зору)
  • "Бронза": Сергій Романюк (спринт + індивідуальна гонка, стоячи), Богдана Конашук (спринт, стоячи)