У заключний день Мультиспортивного Євро-2022 веслувальники принесли Україні чотири нагороди

21.08.2022 18:59

Україна здобула ще дві медалі у паравеслуванні на Мультиспортивному чемпіонаті Європи, що проходить в Мюнхені, завдяки Миколі Синюку та Наталі Мажулі

Заключний змагальний день у веслуванні на байдарках і каное розпочався з виступів паралімпійців. На старт у трьох заїздах вийшли чотири українці: Наталія Лагутенко, Микола Синюк, Володимир Вельгун (усі - клас VL2) та Наталя Мажула (клас VL1).

Здобути медалі вдалося двом українцям. Синюк, виступаючи в одному фінальному заїзді з Вельгун, виборов срібну нагороду на дистанції байдарки-одиночки 200 метрів. А ось бронзову нагороду здобула Наталя Мажула, яка змагалася на тій самій дистанції, але у жіночому турнірі.

Щодо інших українських паравеслувальників, то Вельгун у заїзді Синюка посів шосте місце. А ось Лагутенко, яка виступала на байдарці-одиночці на 200 м, але в класі KL2, фінішувала п'ятою.

Потім Людмила Лузан стала срібною призеркою у каное-одиночці (200 метрів). А в крайньому фіналі змагань Бабак вдалося зачепитися за нагороду. На фініші українка програла іспанці Марії Корбері та німкені Анніці Лоске, але здобула "бронзу".

Таким чином, Україна закінчила виступи на чемпіонаті Європи з веслування з вісьмома нагородами. Єдине "золото" в активі Людмили Лузан та Анастасії Четверікової, які тріумфували у каное-двійці на дистанції 500 метрів.

Усі медалі України на Євро-2022 у веслуванні

• "золото": Людмила Лузан і Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 м)
  • "срібло": Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 м; каное-одиночка, 500 м), Владислав Єпіфанов (каное-одиночка, VL3, 200 м), Микола Синюк (байдарка-одиночка, KL2, 200 м)
  • "бронза": Наталія Лагутенко (каное-одиночка, VL3, 200 м), Марина Мажула (байдарка-одиночка, KL1, 200 м), Людмила Бабак (каное-одиночка, 5000 м)

У медальному заліку чемпіонату Європи з веслування Україна посіла восьме місце. Українці вибороли вісім нагород.

Переможцями заліку стали веслувальники з Угорщини.

Медальний залік Євро-2022 з веслування (топ-5)

• 1. Угорщина: 9+4+4 = 17
  • 2. Німеччина: 8+3+5 = 16
  • 3. Іспанія: 5+7+3 = 15
  • 4. Велика Британія: 5+3+3 = 11
  • 5. Польща: 4+6+5 = 15