Україна здобула перше "золото" на Універсіаді-2023

 

Україна здобула першу золоту нагороду на Універсіаді-2023, які тривають в американському Лейк-Плейсиді

Автором медалі став 23-річний Михайло Харук.

Харук - один з найдосвідченіших спортсменів складу збірної України. Він потрапив до складу основної команди на сезон 2022/23 Кубка світу і взяв участь на одному з них, показавши 26-й результат в італійській Карецці у паралельному слаломі-гіганті.

Змагання з паралельного слалом-гіганту на Універсіаді-2023 тривали впродовж одного дня. Вже у кваліфікації Харук виявився одним з найкращих - одним з трьох сноубордистів, які подолали дистанцію менш, ніж за 30 секунд.

У подальшому Харук став сильнішим на подальших етапах вибування. На кожному з них переваг українського сноубордиста складала більше двох секунд.

У фіналі представник України протистояв австрійцеві Маттеусу Пінку. У 2022 році він був одним з учасників Кубка Європи, що проходив у Буковелі, та здобув у ньому перемогу (Харук посів підсумкове п'яте місце).

Саме дуель з Пінком виявилася для Харука найскладнішою на шляху до "золота". На фініші перевага українця склала лише 0.69 секунд, однак він зміг випередити австрійця.

Медаль Харука - четверта для збірної України на Універсіаді-2023. І перша саме золота: перед цим українці вибороли одне "срібло" та дві бронзові нагороди.

Всі медалі України на Універсіаді-2023

"золото": Михайло Харук (сноубординг, паралельний слалом-гігант)
"срібло": Дмитро Грущак (біатлон, гонка переслідування)
"бронза": Юлія Городна і Степан Кінаш (біатлон, одиночний мікст), Дмитро Мазурчук і Віталій Гребенюк (лижне двоборство)

До речі
  • У жіночому сноубордингу Україна зупинилася за крок від медалі. У заїзді за "бронзу" другою фінішувала Віта Боднарук.
  • До "золота" Універсіади-2023 Харук ставав чемпіоном світу серед юніорів у 2019 році. Також у його доробку дві медалі на рівні Кубка Європи - у 2020 році в грузинському Гуадарі, а також у 2021-му в чеському Монінеці.
  • Найкращим результатом Харука в особистих змаганнях Кубка світу зі сноубордингу залишається 17-е місце на етапі Кубка світу в австрійському Бад-Гаштейні в 2020 році.

Лента новостей