Україна здобула перше за 10 років "золото" на Євро у вільній боротьбі

Україна здобула перше "золото" на чемпіонаті Європи з боротьби, що проходить у Загребі

Його автором став Василь Михайлов, який став чемпіоном у вазі до 79 кг.

За підсумками першого дня чемпіонату Європи Україна пройшла до чотирьох медальних сутичок, одна з яких виявилася золотою. Василь Михайлов у вазі до 79 кг уперше в кар'єрі пройшов до сутички за "золото".

До Євро-2023 в активі Михайлова була лише одна медаль континентальних першостей. У 2020 році український борець здобув "бронзу" у вазі до 79 кг. А попередній чемпіонат Європи 27-річний спортсмен був змушений пропустити через повномасштабне вторгнення - асоціація вільної боротьби України до заявки включила лише жіночий склад.

У фіналі Михайлов мав зустрітитися з чинним чемпіоном Європи - греком Георгісом Кугіумцідісом. І зміг здобути перемогу над ним.

Михйлов розпочав сутичку з програного очка. Однак ще до кінця першої половини зустрічі зміг вийти вперед - 2:1. А у другій частині сутички зміг збільшити перевагу до двох очок, втримати її та перемогти з рахунком 3:1.

Це перше "золото" Михайлова в кар'єрі. А також перша перемога України у чоловічій вільній боротьбі за останні 10 років.

Востаннє Україна здобувала золоту медаль у вільній боротьбі серед чоловіків у 2013 році. Тоді борець Павло Олійник став чемпіоном у ваговій категорії до 96 кг.

Загалом, за підсумками вирішальних поєдинків у другий змагальний день збірна України здобула три медалі. Ерік Арушанян у бронзовому фіналі переміг з рахунком 7:6 бронзового призера Євро 2020-го та 2021 року – азербайджанського борця Алі Рагімзаде. Також чемпіонат Європи на третьому місці завершив Ігор Никифорук, який у бронзовому фіналі здолав 6:1 поляка Патріка Оленчича.

У втішних сутичках, які також дають змогу поборотись за бронзові нагороди, у другий день фіналів змагатимуться Тарас Маркович (до 61 кг) та Ілля Арчая (до 92 кг). Їхніми суперниками стануть німець Ніклас Штехеле та румун Адріан Гросул відповідно.

У середу, 19 квітня, стартує жіноча боротьба. У цей день боротьбу розпочнуть Оксана Лівач (до 50 кг), Марія Вінник (до 55 кг), Юлія Ткач-Остапчук (до 59 кг), Алла Белінська (до 68 кг) та Анастасія Осняч-Шустова (до 76 кг).

До речі

• До складу на чемпіонат Європи з боротьби не увійшов олімпійський чемпіон Токіо Жан Беленюк. Замість нього у ваговій категорії до 87 кг Україна буде представлена Артемом Матяшом, для якого це буде дебютне доросле Євро.
  • На попередньому чемпіонаті Європи Україна здобула сім медалей (два - "золота"). Чемпіонками стали Аліна Грушина-Акобія (до 57 кг) та Тетяна Сова-Ріжко (до 65 кг), які захищати титул на Євро у Загребі.
  • Загалом на турнірі у Загребі розіграють 30 комплектів нагород, по десять у кожному з видів: греко-римській боротьбі серед чоловіків, а також вільній чоловічій і жіночій.