Україна здобула п'ять нагород на Гран-прі з дзюдо у Лінці: медальний залік

30.05.2023 16:55

Збірна України з дзюдо виборола п'ять нагород на турнірі серії Гран-прі в австрійському Лінці

Завдяки цьому результату команда стала 13-ю в медальному заліку.

Гран-прі в Лінці став другим турніром цієї серії в 2023 році. Перший відбувся у січні у португальській Алмаді та приніс "синьо-жовтим" одну медаль – "срібло" Єлизавета Литвиненко, яке стало для дзюдоїстки дебютним на дорослому рівні.

На турнір в Австрії збірна України відправилась найсильнішим складом після чемпіонату світу у Досі. Світову першість 2023 року у Катарі українці пропустили через допуск до змагань росіян та білорусів.

Загалом на другий Гран-прі сезону у складі збірної України увійшли 17 дзюдоїстів: із семи спортсменок складалася жіноча команда, із 10 – чоловіча. П'ятеро з них завершили турнір з нагородами.

У перший змагальний день Україна виборола одразу три нагороди. Дільшот Халматов (вагова категорія до 60 кг) поступився у фіналі через травму пальця, тоді як Артем Лесюк (до 60 кг) та Дар'я Білодід (до 57 кг) програли у півфіналах, але перемогли у бронзових сутичках.

У другий день Гран-прі ще одну срібну медаль збірній приніс виступ 22-річного Михайла Свідрака у ваговій категорії до 81 кг. Дзюдоїст у фіналі змагань поступився 9-му номеру світового рейтингу Шамілу Борчашвілі.

П'яту нагороду у межах австрійського Гран-прі здобула Єлизавета Литвиненко. Українська дзюдоїстка розпочала виступи у Лінці з двох перемог, однак у півфіналі змагань поступилася чемпіонці світу та віцечемпіонці Олімпіади-2020 Маделейн Малонзі. Натомість у "бронзовому" фіналі після нічиєї в основний час Литвиненко здолала іппоном японку Мізукі Сугімуру.

Найкращі результати України на Гран-прі в Австрії

• "срібло": Дільшот Халматов (до 60 кг), Михайло Свідрак (до 81 кг)
  • "бронза": Артем Лесюк (до 60 кг), Дар'я Білодід (до 57 кг), Єлизавета Литвиненко (до 78 кг)
  • 5-те місце: Юлія Курченко (до 78 кг)
  • 7-ме місце: Руслана Булавіна (понад 78 кг)

Здобувши п'ять нагород у другому у сезоні Гран-прі з дзюдо, Україна стала 13-ю в медальному заліку турніру. Перемогу ж у ньому завоювала Японія, яка виборола три "золота".

Що відомо про Гран-прі з дзюдо

• У нинішньому сезоні збірна України здобула шість медалей на рівні Гран-прі.
  • Рекордсменкою сезону у складі української команди на рівні Гран-прі є Єлизавета Литвиненко, яка виборола уже дві медалі: "срібло" та "бронзу".
  • У 2023 році відбудуться ще два турніри цього рівня: у таджикистанському Душанбе й хорватському Загребі.