Україна виборола історичну нагороду на чемпіонаті Європи з фехтування U23

Збірна України виборола першу нагороду на чемпіонаті Європи з фехтування серед спортсменів U23

Жіночі змагання в рапірі виграла Ольга Сопіт.

У перший день змагань у в Будапешті відбулися турніри з жіночої рапіри та чоловічої шаблі. На перший були заявлені чотири українки: окрім Сопіт, змагалися Дарія Миронюк та призерки юніорських змагань Кубка світу — Аліна Полозюк з Крістіною Петровою.

В "пулах" на старті турніру найкраще виступили Полозюк та Миронюк: вони виграли по п'ять зустрічей і отримали два перших номери посіву в раунді 1/32 фіналу. Сопіт до початку плей-оф зазнала лише однієї поразки — від чешки Степанки Немцової, та посіла друге місце у своїй шістці.

Поразка у "пулі" залишилася для Сопіт єдиною на турнірі: в сутичках на виліт вона перемогла британку Амелі Тсонґ (1/16 фіналу — 15:11) та ізраїльтянку Ліор Друк (1/8 — 15:13), вийшовши у чвертьфіналі на співвітчизнику Полозюк.

Сильнішою з українок виявилася Сопіт — 15:11, що забезпечило для українки медаль континентальної першості. Ольга не зупинилася й перемогла у двох наступних зустрічах італійок Анну Крістіно (15:12) з Вітторією Чіампаліні (15:10) на шляху до історичного "золота" України на турнірі.

Найгорода Ольги Сопіт — дебютна для України на чемпіонатах Європи U23 серед рапіристок. Та спортсменка каже: якби не очна зустріч з Полозюк у чвертьфіналі, однією історичною медаллю збірна б не обмежилася.

"Сітка звела нас з Аліною Полозюк. Фехтувати зі своїми — це взагалі для мене трагедія. Шкода, що ми зустрілись за вхід у четвірку. В України могло б бути більше медалей", — розповіла рапіристка національній федерації.