Україна здобула дві нагороди на етапі Кубка світу з лижної акробатики

24.01.2023 13:04

Перші у календарному 2023 році етапи Кубка світу з лижної акробатики прийняв канадський Ле-Реле

Саме у цьому місті упродовж двох днів відбулися два спарені етапи, у рамках яких відбулися особисті старти.

На першому етапі Кубка світу Україна здобула дебютні медалі в сезоні ("бронза" у Анастасії Новосад та "бронза" у Дмитра Котовського), а також загалом три виходи у суперфінал (топ-6) та шість виходів у фінал (топ-12).

За другий етап Кубка світу українці показали фактично ідентичні результати. І теж завершили змагання з двома медалями, причому знову ж на подіум піднялися Анастасія Новосад (друга "бронза") та Дмитро Котовський (перше "срібло").

• Результат жіночих змагань

На старт заявилися чотири українки: Анастасія Новосад, Ольга Полюк, Анастасія Гасюк та Ангеліна Брикіна. Останні дві спортсменки не змогли подолати кваліфікацію: 13-те та 15-те місця відповідно.

До фіналу (топ-12) пробилися Полюк та Новосад, але на відміну від першого етапу обом їм до суперфіналу не вдалося потрапити. Ольга Полюк виконала стрибок на оцінку 80.01 бала - це восьме місце. Натомість Новосад з четвертим результатом пробилася до топ-6.

Уже в рамках суперфіналу Анастасія Новосад виконала стрибок складністю 3.525 на оцінку 90.59 - це вдруге в кар'єрі вона отримує за стрибок 90+ балів. Цей результат дозволив Новосад фінішувати на третьому місці.

Переможницею етапу стала австралійка Лаура Піл, яка виконала стрибок складністю 4.027 і отримала 109+ балів за нього.

1. Лаура Піл (Австралія) - 109.15
  2. Ешлі Колдвелл (США) - 93.06
  3. Анастасія Новосад (Україна) - 90.59

За підсумками трьох етапів Кубка світу цього сезону Новосад іде на четвертому місці у загальному заліку.

• Результат чоловічих змагань

Три з чотирьох українців подолали кваліфікацію у чоловіків, не пройшов її лише Володимир Окіпнюк (20-е місце) через падіння. Уже в фіналі впали ще два українці: Володимир Кушнір та Максим Кузнєцов завершили змагання 11-м та 12-м відповідно.

І в кваліфікації, і в фіналі вдалося показати стабільні стрибки Дмитру Котовському - лідер збірної ставав четвертим і третім. А безпосередньо у фіналі він отримав за свій стрибок оцінку 119.91 - це дозволило йому фінішувати на другому місці.

Для Котовського - це другий подіум у кар'єрі на рівні Кубка світу, а також перше "срібло". Випередив українця лише лідер загального заліку, швейцарець Ное Рот, який був найкращим в усіх трьох стрибках.

1. Ное Рот (Швейцарія) - 124.43
  2. Дмитро Котовський (Україна) - 119.91
  3. Крістофер Лілліс (США) - 118.55

За підсумками трьох етапів Кубка світу 21-річний Котовський іде на п'ятому місці у загальному заліку.