Україна здобула два "золота" на етапі Кубка світу з артистичного плавання в Монпельє

09.05.2023 08:55

Вдруге поспіль українська вісімка тріумфувала в акробатичній програмі

Збірна України здобула свою третю нагороду на етапі Кубка світу з артистичного плавання у французькому Монпельє. Українська вісімка посіла перше місце у змаганнях в акробатичній програмі.

До складу команди ввійшли, зокрема, Марта Фєдіна, Марина та Владислава Алексіїви. У Монпельє вони здобули "срібло" та "золото" в технічній та довільній програмах відповідно, вивівши Україну до проміжного топ-4 медального заліку.

У групі в Монпельє також виступили Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Дарія Мошинська, Ангеліна Овчиннікова та Валерія Тищенко. За винятком Мошинської, збірниці підходили до змагань у статусі чинних віцечемпіонок світу в групі, здобувши "срібло" на минулорічному чемпіонаті світу в Будапешті.

"Золотом" тоді українки поступилися команді Китаю, що у Монпельє також вийшла на старт у групі. Зберегли більшість складу й бронзові медалістки Євро-2022, господарки турніру з Франції.

Українки виступали у Франції третіми, після команд США та Чилі. Та після своєї програми вийшла на проміжне перше місце, отримавши оцінку в 260.275 бала.

Покращити результат українок у наступному виступі не вдалося Китаю — 247.0583 бала. Цей показник став третім та поступився стартовому виступу США, який судді оцінили у 252 бали.

Україна вдруге поспіль виграла етап Кубка світу саме в акробатиці. У порівнянні з першим стартом українки набрали на 16 очок більше. Прогрес за результатами показали також інші збірні: США, наприклад, покращили свою суму балів на 48.

Кубок світу. Монпельє (Франція). Акробатична група

1. Україна — 260.2750 бала
  2. США — 252.0000
  3. Китай — 247.0583

Медалі України на етапі Кубка світу в Монпельє

• "золото": Марина та Владислава Алексіїви (довільна програма), команда (акробатична група)
  • "срібло": Марта Фєдіна (технічна програма)

Друге "золото" на етапі дозволило Україні закінчити турнір у топ-3 загального медального заліку. Його з чотирма нагородами найвищого ґатунку виграла команда Японії.

• Медальний залік: топ-3
  1. Японія — 4 золоті медалі + 4 срібні + 0 бронзових
  2. Китай — 3 + 1 + 0
  3. Україна — 2 + 1 + 0

Кубок світу з артистичного плавання: що відомо

• Україна вдруге цього сезону виграла найвищі нагороди в акробатичній програмі. "Золото" українки також здобули на першому в історії етапі в канадському Маркемі.
  • У Маркемі збірна України теж посіла підсумкове третє місце в медальному заліку. Турнір у березні "синьо-жовті" закінчили з доробком у чотири нагороди (дві — золоті).
  • Третій етап Кубка світу 13-15 травня прийматиме єгипетський Сома-Бей. Він стане заключним перед суперфіналом сезону в іспанському Ов'єдо у червні.