Україна здобула два "золота" і "срібло" в одиночній сітці чемпіонату Європи з карате: результати

27.03.2023 21:13
В іспанській Гвадалахарі завершився чемпіонат Європи з карате

У жіночому та чоловічому куміте Україна була представлена 10 атлетами. До вирішальних матчів вийшли четверо з них: до "золотих" фіналів пройшли Аніта Сєрьогіна (до 61 кг), Андрій Заплітний (до 75 кг) та Анжеліка Терлюга (до 55 кг), а Різван Талібов (понад 84 кг) став претендентом на "бронзу" Євро з карате.

Україна завершила передостанній змагальний день чемпіонату Європи з карате двома золотими медалями, одну з них здобув Андрій Заплітний. У вирішальному матчі атлету протистояв чинний чемпіон Європи Ерман Ельтемур, тоді як для українця цей турнір став дебютним у кар'єрі. Попри це, Андрій переміг свого суперника з рахунком 2:0 та виграв перше "золото" Євро з карате.

Ще одне "золото" України на чемпіонаті Європи здобула лідерка збірної - Анжеліка Терлюга. Для одеситки "золотий" фінал проти італійки Вероніки Брунорі став четвертим у кар'єрі. Терлюга упевнено перемогла свою суперницю, вигравши з рахунком 8:0 за 14 секунд до завершення поєдинку. Таким чином, українка вдруге поспіль стала чемпіонкою Європи у категорії до 55 кілограмів.

Аніта Сєрьогіна після "бронзи" на чемпіонаті Європи у 2022 році змогла покращити свої результати на цьому рівні. У "золотому" фіналі українка програла 20-річній Рім Хаміс, яка очолює світовий рейтинг каратисток до 21 року у ваговій категорії до 61 кг.

Натомість Різван Талібов - чинний на той момент бронзовий призер Євро з карате - не зміг повторити минулорічний успіх. У "бронзову" фіналі каратист програв іспанцю Секу Сако Бабакару та посів на змаганнях п'яте місце.

Що означають медалі збірної України на Євро з карате?
  • Друге поспіль "золото" Анжеліки Терлюги на чемпіонаті Європи - захистила чемпіонське звання, здобуте у 2022 році. Загалом це восьма медаль для каратистки на континентальному рівні (п'яте - "золото").
  • Андрій Заплітний здобув дебютне "золото" на континентальній першості.
  • Аніта Сєрьогіна здобула 11-ту нагородою на рівні Євро: два "золота", чотири "срібла" та п'ять бронзових медалей.
  • Україна вперше з 2017 року здобула два "золота" на одному Євро з карате. Тоді це вдалося Катерині Кривій (до 50 кг), а також жіночій команді в куміте.

Лента новостей