Україна завоювала два золота та два срібла на ЧЄ-2023 (U-23) з легкої атлетики

Український метальник молота Михайло Кохан посів перше місце на чемпіонаті Європи U-23, який проходить у фінському Еспоо

У фіналі Кохан з першої спроби захопив лідерство, чим підтвердив плани знову стати найсильнішим на континенті. У заключній спробі Михайлу вдалося відправити снаряд на 77,21 м. Цей результат став для українця найкращим у нинішньому сезоні та приніс золоту нагороду.

2021 року в Таллінні Михайлу Кохану також не виявилося рівних на чемпіонаті Європи U-23. Тоді він переміг із результатом 77,88 м.

Нагадаємо, у червні 22-річний Кохан став володарем срібла Європейських ігор-2023.

***

Український легкоатлет Артур Фельфнер став чемпіоном Європи серед молоді U-23 у метанні списа.

Українець завоював золото із результатом 83.04, з перевагою у понад три метри над найближчим суперником.

Фельфнер встановив новий найкращий результат сезону в Європі серед атлетів до 23 років.

Чемпіонат Європи 2023 U-23 з легкої атлетики

Метання списа. Чоловіки

• 1. Артур Фельфнер (Україна) – 83.04 м
  • 2. Топлас Лайне (Фінляндія) – 79.77 м
  • 3. Мішель Фіна (Італія) – 77.23 м

***

Ще дві медалі для України завоювали Роман Петрук та Олег Дорощук у стрибках у висоту.

Петрук та Дорощук з результатом 2.19 метри поділили друге місце та принесли збірній Україні подвійне срібло.

Лише один спортсмен, із Туреччини, подолав висоту 2.22 м.

***

Україна могла розраховувати і на більшу кількість нагород.  21-річний Владислав Шепелєв - один із лідерів складу молодіжної збірної України з легкої атлетики, мав виступати у потрійному стрибку.

Однак у день старту в кваліфікації спортсмен повідомив у сторіз на своїй сторінці в Instagram, що турнір пройде без нього. Як пояснив 21-річний стрибун, ще перед стартом змагань він зазнав ушкодження ноги. Попри це, він продовжував підготовку до молодіжного Євро, розраховуючи на реабілітацію, однак у підсумку було прийняте рішення не виходити на старт.

Перед молодіжним чемпіонатом Європи Шепелєв результативно виступив на Європейських іграх. Турнір 21-річний спортсмен закінчив з бронзовою медаллю.