Україна з Жаном Беленюком виграла Гран-прі Франції з греко-римської боротьби

Збірна України з греко-римської боротьби виграла Гран-прі Франції, який проходив у Ніцці

"Синьо-жовті" посіли перше місце в очковому та медальному заліках турніру.

Україну в Ніцці представляли 15 спортсменів, серед яких був і олімпійський чемпіон Жан Беленюк (вагова категорія - до 87 кг). До складу також увійшли минулорічні бронзовий призер чемпіонату світу Андрій Кулик (72 кг) та чемпіон світу серед юніорів Михайло Вишнивецький (130 кг), серед інших.

Для Беленюка змагання у Франції стали першими на міжнародному рівні після здобуття олімпійського "золота" в Токіо 2021 року. Минулого року він перемагав на національних змаганнях, вигравши титул чемпіона України та відбір на ЧС-2022, на який врешті не поїхав.

Гран-прі Франції кожен з 15 українських збірників закінчив із медаллю. Одразу четверо українців здобули нагороди найвищого ґатунку: Жан Беленюк, Сергій Козуб, Ярослав Фільчаков та Владлен Козлюк.

Одразу шесто українців здобули "срібло", ще п'ятеро - "бронзу". Другий найкращий показник на турнірі - п'ять медалей збірної Грузії (дві - золоті).

В очковому заліку "синьо-жовті" посіли перше місце з показником у 295 балів. На 110 балів Україна випередила збірну Франції, що стала другою на турнірі. Топ-трійку замкнули грузини, що набрали 148 очок.

Усі медалі України на Гран-прі Франції з греко-римської боротьби
  • "Золото": Сергій Козуб (вагова категорія - до 77 кг), Ярослав Фільчаков (82), Жан Беленюк (87), Владлен Козлюк (97)
  • "Срібло": В'ячеслав Байрактар (55), Віктор Петрик (60), Олександр Грушин (63), Андрій Кулик (72), Володимир Яковлєв (77), Дмитро Гардубей (82)
  • "Бронза": Корюн Саградян (55), Парвіз Насібов (67), Сергій Омелін (97), Євген Савєта (97), Михайло Вишнивецький (130)
Підсумковий залік турніру: топ-5
  1. Україна - 295 очок (4 золоті медалі + 6 срібних + 5 бронзових)