Україна з національним рекордом здобула перемогу у медальному заліку Кубка Європи з метань

У португальській Лейрії завершився Кубок Європи з метань

Одним з учасників змагань стала збірна України.

Програма змагань Кубка Європи складалась із чотирьох дисциплін: штовхання ядра, метання диска, метання молота та метання списа. У кожному виді проводились турніри серед дорослих чоловіків та жінок, а також серед молоді до 23 років.

До складу збірної України на турнірі у Лейрії увійшли вісім спортсменів. У підсумку українські атлети здобули на турнірі п'ять нагород, чотири з них - "золото", та встановили новий національний рекорд на Кубку Європи за кількістю перемог. У 2023-му атлети перевершили досягнення 2007 року, коли Україна здобула три золоті медалі.

На цьогорічному турнірі у Португалії українські атлети здобули п'ять індивідуальних нагород. Перше "золото" на Кубку Європи Україні приніс Михайло Кохан, який з молодіжним рекордом сезону виграв змагання у метанні молота.

Після нагороди Кохана збірна України здобула перемоги у метанні списа, штовханні ядра та метанні молота серед молоді. Ще одне "срібло" українські атлети здобули у метанні диска серед молоді.

Усі медалі України на Кубку Європи-2023 з метань
  • "золото": Михайло Кохан (метання молота, U23), Артур Фельфнер (метання списа, U23), Роман Кокошко (штовхання ядра), Валерія Іваненко-Кириліна (метання молота, U23)
  • "срібло": Михайло Брудін (метання диска, U23)

У загальному медальному заліку Україна посіла перше місце. Українські атлети випередили Німеччину, яка здобула також п'ять медалей, однак виграла два "золота".

Загальний медальний залік Кубку Європи-2023 з метань
  1. Україна - 4 "золото" + 1 "срібло" + 0 "бронза" = 5
  2. Німеччина - 2 + 2 + 1 = 5
  3. Португалія - 2 + 1 + 0 = 3
  4. Італія - 1 + 1 + 4 = 6
  5. Норвегія - 1 + 1 + 0 = 2

На попередньому Кубку Європи, який також проходив у Лейрії, Україна здобула одну нагороду - "золото" Михайла Кохана в молодіжній першості з метання молота.

Кубок Європи з метань: що відомо
  • Наступний Кубок Європи з метань також прийматиме Лейрія. Для цього міста турнір стане третім поспіль.
  • Перший розіграш Кубка Європи з метання відбувся у 2001 році. На ньому Україна посіла друге місце у медальному заліку з трьома медалями (однією — золотою).
  • У 2007 році "синьо-жовті" встановили національний медальний рекорд на турнірі за кількістю медалей: загалом шість нагород, три з яких — "золото".