Україна ввійшла до топ-3 медального заліку молодіжного Євро-2022 з важкої атлетики за великими нагородами

29.10.2022 19:00

П'ятеро українських спортсменів здобули чемпіонські титули, зокрема троє важкоатлеток стали абсолютними чемпіонками Європи

В албанському місті Дуррес завершився молодіжний чемпіонат Європи-2022 з важкої атлетики серед спортсменів до 23 років та юніорів. Участь у змаганнях узяла й збірна України, яка була представлена 22 спортсменами. 14 із них принесли команді медалі.

На минулому молодіжному Євро-2021 Україна завоювала 48 медалей (19 золотих), із яких 15 були великими (5 золотих). Цього разу нагород було менше, проте "синьо-жовті" так само ввійшли до топ-3 медального заліку за великими нагородами та посіли четверте місце серед команд з урахуванням малих медалей.

Упродовж змагань Україна завоювала 35 нагород (11 великих): 12 (4) золотих, 14 (5) срібних та 9 (2) бронзових. 18 медалей (6 великих) принесли представники вікової категорії U23, а 17 (5) – юніори. У чоловічих дисциплінах українці здобули 19 нагород (6 великих), а в жіночих – 16 (5).

Троє українських важкоатлеток стали абсолютними чемпіонками Європи, тобто здобули золоті медалі в усіх трьох видах: ривку, поштовху та двоборстві. У молодіжних категоріях це вдалося Камілі Конотоп (до 59 кг) та Марії Гангур (до 64) кг, а серед юніорок – Ользі Івженко (до 59 кг). Зокрема, Конотоп встановила рекорд Європи в ривку, подужавши 104 кг.

Також золотими медалями відзначилися юніори Микита Рубановський (до 109 кг) та Євген Бурбала (понад 109 кг).

Усі медалі України на чемпіонаті Європи-2022 з важкої атлетики (U23 + юніори)

"Золото": Каміла Конотоп (U23, до 59 кг: ривок, поштовх, сума), Марія Гангур (U23, до 64 кг: ривок, поштовх, сума), Ольга Івженко (юніорки, до 59 кг: ривок, поштовх, сума), Микита Рубановський (юніори, до 109 кг: поштовх, сума), Євген Бурбала (юніори, понад 109 кг: поштовх).
"Срібло": Кристіна Бородіна (U23, понад 87 кг: ривок, поштовх, сума), Євгеній Янцевич (U23, до 102 кг: ривок, поштовх, сума), Олег Ганзенко (U23, понад 109 кг: ривок, поштовх, сума), Аліна Захарченко (юніорки, до 59 кг: ривок, сума), Олег Ніколаєнко (юніори, до 96 кг: ривок), Микита Рубановський (юніори, до 109 кг: ривок), Євген Бурбала (юніори, понад 109 кг: сума).
"Бронза": Дмитро Кондратюк (U23, до 81 кг: ривок, поштовх, сума), Світлана Самуляк (юніорки, до 55 кг: ривок), Аліна Захарченко (юніорки, до 59 кг: поштовх), Марк Лєванзов (юніори, до 73 кг: поштовх), Володимир Марчук (юніори, до 102 кг: поштовх, сума), Євген Бурбала (юніори, понад 109 кг: ривок).

Медальний залік молодіжного Євро-2022 з важкої атлетики (топ-10)

Великі медалі

Вірменія – 7 золотих + 4 срібні + 4 бронзові (15 загалом)