Україна виграла першу медаль Євро-2023 з легкої атлетики

04.03.2023 10:57

Роман Кокошко - бронзовий призер у штовханні ядра

Збірна України провела перший фінал на чемпіонаті Європи-2023 з легкої атлетики: Роман Кокошко фінішував з бронзовою медаллю у секторі з штовханні ядра.

26-річний Кокошко - дебютант чемпіонату Європи у приміщенні. Він став першим українцем, що відібрався на ці змагання саме у штовханні ядра за останні 10 років. А вихід Романа у фінал став першим для України за останні 23 роки.

У кваліфікації Роман Кокошко показав сьомий результат, він штовхнув ядро на 20.43 метра - цього вистачило для виходу у фінал. Після кваліфікації українець у коментарі Суспільне Спорт заявив, що його план на фінал - 21.60 метра. Цього мало б вистачили, на думку Романа, для боротьби за "золото".

І уже в першій спробі Роман Кокошко штовхнув ядро на 21.23 метра - свій третій найкращий результат у сезоні та кар'єрі. До кінця першої спроби українець з цим показником був лідером.

Однак уже після двох наступних спроб він опустився на четверте місце. Його обійшли: італієць Зене Веір - 22.06 м, чех Томас Станек - 21.90 м, хорват Філіп Міхайлевіч - 21.45 м.

У наступних трьох спробах українцеві потрібно було покращити свій результат мінімум на 23 см, щоб розраховувати на медаль. І в останній спробі Кокошко зміг штовхнути ядро на новий національний рекорд - 21.84 метра та вирвати бронзову нагороду.

Штовхання ядра (чоловіки): фінал
  1. Зане Вейр (Італія)
  2. Томаш Штанек (Чехія) 21.90 м
  3. Роман Кокошко (Україна) 21.84 м

Це перша медаль України на Євро в приміщенні. І новий національний рекорд: попереднє досягнення Кокошко покращив на один сантиметр.