Україна виграла медальний і командний заліки у жіночій вільній боротьбі на Євро-2023

24.04.2023 08:42

Збірна України завершила виступи на другому з трьох турнірів чемпіонату Європи з боротьби

Усіх призерок визначили у жіночій вільній боротьбі.

Змагання у вільній боротьбі серед жінок проходили після визначення медалістів у чоловічій. Там Україна здобула три нагороди, одна з яких - "золото" Василя Михайлова у вазі до 79 кг - стала першою найвищого ґатунку за 10 років у чоловічій вільній боротьбі.

У жіночій вільній боротьбі Україна боролася одразу за вісім медалей. П'ять з восьми фіналів за участі українських борчинь були "золотими" - за перемогу сперечалися Оксана Лівач (до 50 кг), Аліна Грушина-Акобія (до 57 кг), Юлія Ткач-Остапчук (до 59 кг), Ірина Коляденко (до 62 кг) та Алла Белінська (до 68 кг).

Перший день фіналів Україна закінчила, програвши усі три сутички за "золото". А ось у другий - навпаки двічі тріумфувала: золоті нагороди здобули Аліна Грушина-Акобія та Ірина Коляденко.

Останню медаль для збірної України у жіночій боротьбі здобула Тетяна Сова-Ріжко. У ваговій категорії до 65 кг українська борчиня стала бронзовою призеркою, здолавши у сутичці за нагороду француженку Кендру Даше - 10:2.

Загалом ж на Євро-2023 у жіночій боротьбі Україна здобула шість нагород, дві з яких - золоті. За кількістю медалей це повторення результату Євро-2021 - на попередній континентальній першості українські борчині виграли п'ять нагород.

Медалі України на Євро-2023 з вільної боротьби, жінки
  • "золото": Аліна Грушина-Акобія (до 57 кг), Ірина Коляденко (до 62 кг)
  • "срібло": Оксана Лівач (до 50 кг), Юлія Ткач-Остапчук (до 59 кг), Алла Белінська (до 68 кг)
  • "бронза": Тетяна Сова-Ріжко (до 65 кг)

Україна вдруге поспіль стала переможницею медального заліку у жіночій боротьбі. Завдяки трьом срібним медалям українки випередили і Румунію, і Болгарію, які закінчили чемпіонат з двома золотими нагородами.

• 7. Швеція - 1+0+0

Стала переможницею Україна і у командному заліку Євро-2023 з жіночої боротьби. Найближчих переслідувачок з Туреччини українки випередили на 21 очко.

Рейтинг збірних за очками: топ-5