Україна виграла дві медалі Європейських ігор-2023 у карате. Терлюга – з "золотом"

23.06.2023 09:06

Анжеліка Терлюга взяла реванш у Ґоранової за поразку на минулих Європейських іграх, а Нікіта Філіпов виборов дебютну медаль

Українські каратисти завершили перші медальні змагання з куміте на Європейських іграх-2023, що тривають у польському Кракові. Дійшовши до стадії півфіналу, нагороди гарантували собі віцечемпіонка Олімпійських ігор Анжеліка Терлюга та Нікіта Філіпов, які подолали групову стадію.

За місце у фіналі в категорії до 55 кг Анжеліка Терлюга змагалася з чемпіонкою Європи 2019 року, представницею Люксембургу Дженніфер Варлінг. Упродовж більшої частини півфіналу рахунок залишався нульовим, але за дев'ять секунд до завершення українка вирвала два очки, реалізувавши ваза-арі. У підсумку Терлюга перемогла в сутичці та пробилася до фіналу.

У вирішальному поєдинку українській каратистці протистояла її давня суперниця, олімпійська чемпіонка з Болгарії Івет Ґоранова: так само, як у фіналі попередніх Європейських ігор-2019. Тоді Терлюга поступилася болгарці.

Цього разу українці вдалося перемогти в сутичці. На першій хвилині Анжеліка здобула два бали шляхом ваза-арі та втримала перевагу до завершення протистояння. У підсумку це принесло їй "золото": її другу медаль на рівні Європейських ігор і першу – такого ґатунку.

Суперником Нікіти Філіпова у півфіналі в категорії до 60 кг став цьогорічний віцечемпіон Європи, грек Христос-Стефанос Ксенос. Спортсмени провели на рівних майже всю сутичку, втім, наприкінці поєдинку Ксенос заробив один бал, виконавши юко, що й став для нього переможним. Таким чином Філіпов здобув на цих Іграх свою поки що найбільшу нагороду в кар'єрі – "бронзу".

Карате. Результати українців у плей-оф Європейських ігор-2023

Півфінали
Жінки, до 55 кг: Дженніфер Варлінг (Люксембург) – Анжеліка Терлюга (Україна) 0:2
Чоловіки, до 60 кг: Христос-Стефанос Ксенос (Греція) – Нікіта Філіпов (Україна) 1:0