Україна відмовилася від участі в Конгресі Міжнародної федерації гімнастики через допуск росії та білорусі

Українська федерація виступила за повний бан росії та білорусі, який наразі поширюється лише на спортсменів

Федерація гімнастики України відмовилася від участі в Конгресі Міжнародної федерації гімнастики (FIG) через допуск до нього росії та білорусі. Відповідний лист ФГУ оприлюднила на офіційному сайті.

Раніше про бойкот також заявила федерація Норвегії. Саме в цій країні мав відбутися конгрес, проте через відмову допускати делегатів з росії й білорусі країні довелося відмовитися від проведення події. Натомість конгрес другий рік поспіль прийматиме турецький Стамбул – 11-12 листопада.

Українська федерація пояснила рішення небажанням брати участь у події, до якої допустили країни, "які ведуть агресивну нищівну війну проти України та українського народу", та подякувала Норвегії "за принципову позицію, яка виступає за найвищі цінності людського життя та гідності".

"Українська федерація гімнастики вважає неприйнятним сідати за один стіл і брати участь у спільному заході та обговоренні питань спорту разом з представниками країни, яка своїми агресивними і насильницькими діями порушує усі норми міжнародного права, права людини, Статут ООН, Олімпійську хартію, Статут та Кодекс етики FIG та ін., а також країни, яка є поплічником агресора."
Також у федерації нагадали про "катастрофічні" наслідки війни для спортивної сфери України: "Знищено або пошкоджено велику кількість об’єктів спортивної інфраструктури. Значна частина спортсменів була змушена виїхати з країни і стати біженцями, а деяких з них було вбито. Багато спортсменів втратили можливість тренуватися і живуть під постійними обстрілами".

Крім того, федерація наголосила, що від участі в міжнародних подіях мають бути усунені не лише спортсмени, які представляють росію та білорусь, як це вже було зроблено FIG за рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету, а й усіх посадових осіб – навіть тих, хто входить до лав FIG як "нейтральні".

Зокрема, віцепрезиденткою FIG залишається білоруска Неллі Кім, а серед членів є росіянин Васілій Тітов. Віцепрезиденткою технічного комітету жіночої спортивної гімнастики є росіянка Любов Андріянова. Також членами техкомітетів є росіяни Дмітрій Андрєєв (чоловіча спортивна гімнастика), Іріна Нікітіна (акробатика) й Владіслав Оскнєр (аеробіка) та білоруси Любов Чаркашина (художня гімнастика) й Дзмітрий Поляруш (батут).

 

Лента новостей