Україна відібралася на олімпійський кваліфікаційний турнір з волейболу серед жінок

05.10.2022 11:00

Жіноча збірна України з волейболу потрапить в олімпійський ліцензійний турнір за місця на Іграх-2024 

Це місце українкам гарантовано після першого етапу чемпіонату світу з волейболу серед жінок.

До олімпійської кваліфікації потраплять топ-24 збірні світового рейтингу станом на середину жовтня (після завершення світової першості, яка зараз триває). Перед стартом ЧС-2022 Україна в жіночому рейтингу збірних йшла на 26-му місці, яке теж може стати прохідним (Франція як господар не змагатиметься у відборі, росія все ще відсторонена від змагань).

Однак за підсумками першого етапу турніру, в якому синьо-жовта команда не бере участі, Україна піднялася на дві позиції вгору, на 24-е місце - обійшли Камерун та Хорватію, які програли усі п'ять матчів на турнірі. Камерун втратив у рейтингу шість позицій, Хорватія - п'ять.

Також до другого раунду чемпіонату світу пройшли 16 збірних, що перебувають вище за Україну у світовому рейтингу. Це означає, що опуститися нижче за свою поточну позицію збірна України не зможе - її ніхто не обійде. Відтак, Україна не випаде з топ-24 найкращих.

Світовий рейтинг з жіночого волейболу
22. Франція - 159 очок
23. Республіка Корея - 149 очок
24. Україна - 148 очок
25. Словенія - 140 очок
26. Перу - 136 очок

Остаточний рейтинг, який визначить учасниць олімпійської кваліфікації, буде сформовано після завершення чемпіонату світу. Однак ніхто з команд, що знаходяться нижче України не гратиме у цей період часу.

Таким чином, жіноча збірна України, як і чоловіча національна команда, потрапляє в олімпійський кваліфікаційний турнір та боротиметься за вихід на Ігри-2024 у Парижі.
Україна востаннє брала участь у кваліфікаційному турнірі за вихід на Олімпіаду серед жінок у волейболі в 2012 році, щоправда тоді була зовсім інша схема відбору - і українки вилетіли в першому раунді європейського відбору.
Україна була представлена на Олімпійських іграх з жіночого волейболу одного разу - в 1996 році. Тоді українки подолали олімпійський відбірковий турнір, а на самих Іграх програли усі матчі в групі. З того часу Україна не була представлена у волейболі на Олімпійських іграх.

Який формат кваліфікаційного турніру?

Збірні будуть розподілені на три групи, у кожній - по вісім команд.
Команди кожної групи зіграють матчі між собою, дві найкращі країни з кожної групи потрапляють на Олімпіаду-2024. Матчі відбудуться у вересні 2023 року.
Поділ збірних на групи проходитиме залежно від їхнього місця у рейтингу, а також з врахуванням того, хто отримає статус господарів турніру.
На олімпійському кваліфікаційному турнірі визначаться шість учасників Ігор-2024. Ще одне місце гарантовано дістається Франції.

А ще п'ять збірних будуть визначені уже в 2024 році за світовим рейтингом - найкращі серед тих, хто ще не потрапив на Олімпіаду.

Лента новостей