Україна вдруге поспіль виграла медальний залік юніорського Євро з боротьби: всі призери

05.07.2023 08:57
В іспанській Сантьяго-де-Компостелі завершився юніорський чемпіонат Європи-2023 з боротьби

Впродовж турніру збірна України здобула 17 медалей різних ґатунків.

Перші медалі Євро розподілили між собою борці греко-римського стилю. У стартовий день фіналів Марко Волошин виборов "срібло", лише у фіналі категорії до 55 кг програвши азербайджанцю Ельміру Алієву.

Медальний доробок збірної в греко-римській боротьбі доповнили ще чотири бронзові медалісти: Ірфан Мірзоєв (72 кг), Руслан Абдієв (77 кг), Іван Чмир (82 кг) та Владислав Луб (97 кг).

Найуспішною на Євро стала жіноча збірна з одразу шістьма медалями найвищого ґатунку. Зокрема титул чемпіонки в категорії до 72 кг відстояла Ірина Заблоцька, а Манола Скобельська після минулорічного "золота" в категорії до 65 кг цього разу тріумфувала серед спортсменок до 68 кг.

Ірина Бондар, що минулого року закінчила юніорське Євро з "бронзою", в Іспанії здобула вже золоту медаль категорії до 62 кг.

Два "золота" в заключних фіналах Євро — з вільної боротьби — додали збірній Микита Зубаль (на фото) та Іван Примаченко, в категоріях до 65 та 97 кг відповідно. Зубаль відтак відстояв звання чемпіона Європи U20 після минулорічного тріумфу в Римі.

Всі нагороди України

Греко-римська боротьба

• "Срібло": Марко Волошин (55 кг)
  • "Бронза": Ірфан Мірзоєв (72 кг), Руслан Абдієв (77 кг), Іван Чмир (82 кг), Владислав Луб (97 кг)

Жіноча боротьба

• "Золото": Вікторія Слободенюк (50 кг), Марія Єфремова (53 кг), Аліна Філіпович (57 кг), Ірина Бондар (62 кг), Манола Скобельська (68 кг), Ірина Заблоцька (72 кг)
  • "Бронза": Юлія Плахнюк (59 кг), Марія Зенкіна (76 кг)

Вільна боротьба

• "Золота": Микита Зубаль (65 кг), Іван Примаченко (97 кг)
  • "Бронза": Іван Чорногуз (86 кг), Володимир Кочанов (125 кг)

Що означає результат збірної України

• Україна стала єдиною командою, що зібрала на Євро-2023 більше чотирьох золотих нагород, відтак вигравши медальний залік чемпіонату.
  • Загальний доробок у 17 медалей різних ґатунків також став найкращим серед усіх учасників Євро-2023.
  • Збірна України вдруге поспіль виграє медальний залік Євро U20 — після історичного першого місця 2022 року в Римі. Рік тому українці зібрали 16 медалей усіх ґатунків (та шість — золотого).
  • За очковим доробком команда з жіночої боротьби також виграла залік своєї дисципліни на Євро, на 62 бали випередивши Угорщину. У вільній боротьбі збірна стала четвертою в заліку, в греко-римській — п'ятою.

Медальний залік Євро-2023 (U20): топ-5