Україна програла Франції в групі жіночої Золотої євроліги та отримала суперниць у півфіналі

18.06.2023 21:19
Україна завершила виступи в груповому раунді жіночої Золотої євроліги з волейболу

"Синьо-жовті" в останньому, четвертому турі програли чинним чемпіонкам з Франції.

Команда Івана Пєткова достроково пройшла до фіналу чотирьох після попереднього матчу з Францією — перемоги 3:1. У трьох перших зустрічах збірна здобула максимально можливі дев'ять очок з трьома перемогами.

Матч у Франції відтак мав сформувати остаточний розподіл команд у Фіналі чотирьох і визначити суперниць України у півфіналі. Перемога гарантувала лідеркам групи перше місце посіву та зустріч зі Швецією на старті плей-оф.

Як пройшов матч

• Перевагу від початку зустрічі втримувала Франція, що "закрила" стартову партію з рахунком 25:18.
  • Україна перехопила ініціативу перед екватором другого сету. Та блоком реалізувала другий з чотирьох сетболів — 25:21.
  • Хід третьої партії повністю контролювали господарки, що повернули перевагу в рахунку за різниці у +9.
  • Команда Пєткова залишалася в грі упродовж більшої частини четвертого сету, який проходив за хиткої переваги Франції. За рахунку 17:14 господарки майданчику в Бельфорі відірвалися на вирішальні чотири очки, що їх Україна вже не відіграла — поразка 1:3.

Золота Євроліга. 4-й тур

Франція — Україна — 3:1 (25:18, 21:25, 25:16, 25:21)

• Турнірна таблиця групи С
  1. Україна – 3 перемоги, 9 очок
  2. Франція – 2 перемоги, 6 очок
  3. Угорщина – 1 перемога, 3 очки

Що означає результат

• Українки закінчили груповий раунд з доробком у 3 перемоги та 9 очок.
  • Першим місцем у заліку збірних — переможниць груп "синьо-жовті" поступилися Бельгії, що мала кращий коефіцієнт сетів.
  • Відтак у півфіналі Україна зустрінеться з Чехією, найсильнішою командою групи В. Іншу путівку до фіналу між собою виборюватимуть Бельгія та Швеція.

Фінал чотирьох Золотої Євроліги-2023: що відомо

• Півфінальні протистояння складатимуться з двох матчів. Україна та Чехія свої зустрічі проведуть 24-25 та 28 червня.
  • У двох матчах визначатимуться й чемпіонки турніру. Фінальне протистояння Золотої Євроліги розіграють 6-9 липня.
  • Україна претендує на свій другий титул чемпіонок Золотої Євроліги. Дебютний титул жіноча збірна здобула в сезоні 2017 року.