Україна повторила найгірший результат в історії в першій жіночій естафеті сезону Кубка світу з біатлону

01.12.2022 20:28

Жіноча збірна України виступила в першій естафеті нового сезону Кубка світу 2022/23

У межах першого етапу в фінському Контіолагті жіночі команди стартували після чоловічої естафети, в якій Україна посіла дев'яте місце.

Напередодні естафети жіноча збірна втратила одразу двох біатлоністок: у індивідуальній гонці не стартували одні з топспортсменок команди – Юлія Джима та Ірина Петренко. У Джими виявився позитивний тест на коронавірус, а Петренко мала проблеми з горлом. Також за станом здоров'я перший етап пропускає Анастасія Меркушина.

Після першої гонки сезону, в якій жодна з українок не ввійшла до топ-50, тренер збірної Олександр Кравченко зазначив, що доля естафети "залежатиме від Іри, тому що більше людей у нас поки немає". Врешті Петренко все ж таки потрапила до заявки та вийшла на старт.

У першій естафеті Україну представили Дар'я Блашко, Анна Кривонос, Олена Білосюк та Ірина Петренко. У такому складі збірна виступила вперше. У порівнянні з олімпійською командою, в заявці залишилася тільки Петренко та Білосюк, які тоді бігли перший та четвертий етапи відповідно.

Як минула перша жіноча естафета сезону

Гонку для України відкривала Дар'я Блашко. Біатлоністка швидко й безпомилково пройшла перший вогневий рубіж, відстрілявшись за 23.3 секунди. Проте на стійці Дар'ї довелося використати одразу два додаткові патрони. Затримка на стрільбі, а також і на лижні, українка передала естафету лише 15-ю з відставанням 1:22.3 хвилини від Норвегії, яка йшла в лідерках.

Другий стартовий номер отримала Анна Кривонос. Спортсменка мала одну хибу на стрільбі лежачи та до старту на другому вогневому рубежі опустилася на передостаннє, 16-те місце. На ту мить Україна випереджала лише Румунію. На стійці Кривонос також не закрила одну мішень та залишилася на 16-ій позиції до передачі естафети з відставанням у понад дві хвилини.

Третьою на старт вийшла олімпійська чемпіонка Олена Білосюк. На цьому етапі Україна посідала вже останнє місце, адже румунки знялися з гонки. Білосюк чисто відпрацювала першу стрільбу та змогла відіграти одну позицію й так само ідеально провела стійку: вона єдина з команди не мала жодної хиби.

Закривала естафету Ірина Петренко, яка отримала її на 15-му місці. Окрім Румунії, з гонки зняли як колових і Болгарію. Ірина, для якої ця гонка стала дебютною в сезоні, розпочала її з нулем хиб на лежці.

Петренко фінішувала на 15-ій, останній, позиції, поступившись переможницям, шведкам, майже вісім хвилин. Таким чином українки повторили свій найгірший результат у жіночій естафеті в історії. Нижче 15-го місця команда ще не опускалася.

Перше "золото" сезону в жіночій естафеті, як і в чоловічій, здобули чинні олімпійські чемпіонки – збірна Швеції. На другому місці фінішувала Німеччина, яка на Олімпіаді-2022 здобула "бронзу", а третьою стала Норвегія.