Україна посіла третє місце у медальному заліку першого в історії етапу Кубка світу з артистичного плавання

20.03.2023 13:00

У канадському місті Маркем відбувся перший міжнародний старт сезону в артистичному плаванні- етап Кубка світу

Етап у Канаді став першим не тільки у сезоні, а й загалом в історії артистичного плавання.

На змаганнях була представлена і Україна. До заявки української збірної на перший з чотирьох етапів сезону увійшли дев'ять плавчинь. Серед них - лідерка команди Марта Фєдіна та Владислава і Марина Олексієви.

У перший день етапу Кубка світу відбулись змагання серед жінок-одиночниць у технічній програмі. Україну у цій дисципліні представляла саме Фєдіна, яка випередила найближчу конкурентку на два з половиною бала та здобула перше "золото" для збірної на етапі у Маркемі.

У останній змагальний день українські плавчині здобули одразу три нагороди. Срібні медалі Україні принесли виступи сестер Алексівих. Спортсменки стали другими у змаганнях технічних дуетів, поступившись ізраїльській парі Шеллі Бобрицкі / Аріель Нассеї, а також здобули "срібло" у довільній програмі, в якій програли італійкам Лінді Черруті та Лукреції Руджеро.

Україна завершила перший етап Кубка світу з артистичного плавання другим "золотом" на турнірі - збірна здобула її в акробатичній групі. У цій дисципліні тренер команди Світлана Саідова виставила склад: Владислава та Марина Алексіїви, Вероніка Гришко, Софія Мацієвська, Дар’я Мошинська, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко. Українки отримали від суддів 244.4958 бала та випередили срібних призерок, команду Японії, на понад 20 балів.

Медалі України на етапі Кубка світу з артистичного плавання у Маркемі
  • "золото": Марта Фєдіна (технічна програма), команда (акробатична група)
  • "срібло": Владислава і Марина Олексієви (технічні дуети та довільна програма)

У загальному медальному заліку етапу Кубка світу Україна посіла третє місце, здобувши загалом чотири медалі. "Синьо-жовті" поступилися Японії, яка здобула три "золота", та Іспанії, яка завоювала сім медалей різного ґатунку, з яких дві - "золото".