Україна показала найкращий результат сезону Кубка світу з біатлону в жіночій естафеті

22.01.2023 14:29
Жіноча естафетна гонка відкрила останній змагальний день на шостому етапі Кубка світу 2022/23 з біатлону в італійському Антгольці, що передує європейській і континентальній першостям

До стартлисту збірної України ввійшли всі чотири спортсменки, які залишилися з початкової заявки на етап. Тобто з шести участь у естафеті не взяли Олександра Меркушина, яка почала підготовку до зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю, та Дар'я Блашко, яка відновлюється після хвороби.

Таким чином українки виступили в складі Анни Кривонос, Юлії Джими, Олени Білосюк та Анастасії Меркушиної.

Цього сезону жіноча команда України ще жодного разу не фінішувала в топ-10 естафети. Найкращим результатом було 11-те місце на попередньому етапі в Рупольдингу.

Як минула жіноча естафета

Стартовий етап для України відкривала Анна Кривонос. Біатлоністка чисто пройшла першу стрільбу лежачи та вийшла з вогневого рубежу на 11-ій позиції. Упродовж наступного кола українка втратила три місця, але після стійки відновила 11-ий рядок попри те, що була вимушена витратити один запасний патрон. Естафету Кривонос передала на 12-му місці.

Лідерка української команди Юлія Джима вийшла на трасу на другому етапі. Спортсменка відпрацювала з шести стартову стрільбу та піднялася на 11-ий рядок. Так само із запасним патроном Джима пройшла стрільбу стоячи, після якої увірвалася до топ-10. До передачі естафети українка відіграла ще одну сходинку та вивела команду на проміжне дев'яте місце.

Далі естафету прийняла Олена Білосюк. Найдосвідченіша біатлоністка з четвірки закрила всі мішені на першому вогневому рубежі, але на другому використала одразу два запасні патрони. Утім, українці вдалося впродовж усього етапу зберегти дев'ятий рядок.

Саме на цій позиції на останній етап вийшла фінішерка команди Анастасія Меркушина. До останньої стрільби лежачи в цій гонці спортсменка підходила вже десятою, але після роботи "в нуль" знову обійшла швейцарку та вийшла з рубежу на дев'ятому місці.

Упродовж кола перед вирішальною стійкою зберігалася боротьба між Україною та Швейцарію за дев'ятий рядок. Меркушина підійшла до рубежу десятою вже з 20 секундами відставання від швейцарки та використала один запасний патрон. Відтак, Анастасія покинула стрільбище на дев'ятій сходинці після провалу Чехії, яка вирушила на два запасні кола.

У підсумку Меркушина змогла зберегти цю сходинку впродовж останнього кола та фінішувати дев'ятою. Це найкращий результат жіночої збірної України в естафетах цього сезону.

Кубок світу 2022/23. Антгольц (Італія). Жінки, естафета
  1. Франція (0+2) 1:07:21.3
  2. Швеція (0+8) +45.2
  3. Німеччина (0+10) +1:16.9
  4. Італія (1+6) +1:30.4
  5. Австрія (0+3) +1:56.1
  6. Норвегія (3+9) +2:35.4

...

  • 9. Україна (0+6) +3:49.0

Лента новостей