Україна назвала склад чоловічої команди на Євро-2023 зі спортивної гімнастики

16.03.2023 08:46
Збірна України зі спортивної гімнастики визначилася зі складом чоловічої команди, яка виступить на чемпіонаті Європи в Антальї

Заявку на турнір повідомив головний тренер збірної України Геннадій Сартинський в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики відбудеться з 11 до 16 квітня. У ньому відбудуться чоловічий та жіночий турніри, а сам Євро стане кваліфікаційним на чемпіонат світу.

Склад збірної визначався з врахуванням чемпіонату України, який відбувся у березні в Кропивницькому. На той момент було відомо, що на Євро відправляться Ілля Ковтун та Ігор Радівілов - лідери команди, які на попередній континентальній першості в Мюнхені здобули по нагороді: "срібло" на паралельних брусах (Ковтун), "бронза" в опорному стрибку (Радівілов).

У порівнянні з попереднім чемпіонатом Європи в Мюнхені у 2022 році, заявка збірної України зазнала змін. Поза нею опинився багатоборець Петро Пахнюк, який у жовтні 2022-го попросив виключити себе зі складу команди, тоді як Назар Чепурний відправиться на турнір як запасний.

До складу збірної України у підсумку потрапили п'ять гімнастів. Дебютуватиме за основну команду Радомир Стельмах: на попередньому Євро в Мюнхені він змагався серед юніорів та двічі фінішував у топ-5 - в особистому багатоборстві, а також у вправах на коні.

Склад збірної України на Євро зі спортивної гімнастики (чоловіки)

  • Ілля Ковтун
  • Ігор Радівілов
  • Микита Мельніков
  • Радомир Стельмах
  • Пантелій Колодій

Як коментує склад збірної України головний тренер?

В коментарі для Суспільне Спорт Геннадій Сартинський розповів, що метою збірної на чемпіонаті Європи буде фініш у топ-12 у командному багатоборстві. Саме це дозволить відібратися на чемпіонат світу, який буде ліцензійним турніром на Олімпіаду-2024.

  • Про склад команди та завдання на Євро

"Ці хлопці будуть завойовувати путівку в команді на чемпіонат світу. Потрібно буде на континентальній першості увійти до 12 найкращих команд. А вже на там, на чемпіонаті світу, завдання буде набагато складніше - потрапити до топ-9. Але ми матимемо ще півроку на підготовку. Зараз хлопці додають і сподіваюсь, що зможуть все зробити. Плюс, сподіваюсь, підключиться Назар Чепурний. Він вже почав тренуватися, тому все буде гаразд, я думаю".

  • Про підготовку перед Євро

"Ми тренуємося на базі в Конча-Заспі. Ігор Радівілов зараз їде також до Києва, а останні два тижні перед Євро буде готуватися в Туреччині. А Ірина Надюк з Іллєю Ковтуном та Радомиром Стельмахом у Хорватії. Всі інші будуть на базі в Конча-Заспі".

Лента новостей