Україна фінішувала другою у відборі жіночого Євробаскету-2023: доля нашої путівки була в руках інших збірних

13.02.2023 11:00
Збірна України з баскетболу провела заключний матч у кваліфікації на чемпіонат Європи-2023

В останньому турі українки здобули перемогу над командою Литви.

Україна підходила до заключного відрізку матчів у відборі на Євробаскет-2023 з двома перемогами. Тож для того, щоб поборотися за вихід до фінальної частини турніру, мусила обов'язково вигравати обидва матчі - у Фінляндії та Литви, причому робити це з якомога більшою різницею.

Із завданням виграти обидва матчі українкам вдалося впоратися. У першому поєдинку Україна перемогла з різницею у 15 очок команду Фінляндії, після чого у заключній грі обіграла й Литву.

До матчу проти Литви українки підходили після поразки у першому колі з різницею у 19 очок. Другий поєдинок проти литовок "синьо-жовті" розпочали з переваги у дев'ять очок у першій чверті, проте на велику перерву пішли вже програючи -2.

Ключовим моментом матчу, як і проти Фінляндії, для України стала третя чверть. Українським баскетболісткам вдалося закінчити чверть з рахунком 23:8 та отримати перевагу у 13 очок перед останньою 10-хвилинкою.

В останній чверті Україні не вдалося наростити перевагу - "синьо-жовті" лише наприкінці зустрічі змогли збільшити її з двох очок до шести та здобути перемогу.

Євробаскет-2023. Кваліфікація. Шостий тур

Україна - Литва 71:65 (21:12, 19:30, 23:8, 8:15)

В останньому турі Україна змогла випередити Литву та посісти друге місце в групі. Переможницею групи стала Франція - вона вже точно відібралася на чемпіонат світу-2022.

Група B. Турнірна таблиця
  1. Франція – 11 очок (6 матчів), +99 (різниця очок)
  2. Україна – 10 (6), +6
  3. Литва – 9 (6), -3
  4. Фінляндія – 6 (6), -102

Попри вихід на друге місце, Україна не гарантувала собі участь на чемпіонаті Європи-2023. Її доля залежала від результатів матчів в інших групах.

Яким є формат виходу на жіночий Євробаскет-2023?

Крім переможниць груп, потрапити на Євробаскет могли чотири найкращі команди, що посіли друге місце. Для цього було створено рейтинг других місць, де були розміщені збірні відповідно до кількості набраних очок у матчах та різниці очок.

Після перемоги над Литвою Україна тимчасово піднялася на друге місце в списку команд. І мала розраховувати, що її не обженуть у рейтингу три з чотирьох збірних, які свої матчі ще не зіграли на той момент.

• Група А: Німеччина чи Боснія і Герцеговина
  • Група D: Польща чи Словенія
  • Група G: Велика Британія чи Португалія
  • Група Н: Словаччина

У підсумку ще перед грою Боснія і Герцеговина - Німеччина Україну обігнали три збірні. Ними стали Польща, Велика Британія та Словаччина.

Рейтинг других місць відбору на Євробаскет-2023 (після матчу України)

1. Угорщина - 6 очок (4 матчі), +82 (різниця очок)
  2. Велика Британія - 6 (4), +23
  3. Словаччина - 6 (4), +19
  4. Польща - 6 (4), -7
  5. Україна - 6 (4), -15
  6. Хорватія - 6 (4), -16
  7. Німеччина - 4 (3), -15

Україна вдруге поспіль не зіграє на жіночому Євробаскеті. Востаннє українки туди проходили у 2019 році, посівши останнє місце в групі. Перед цим ж вони виходили до фінальної частини турніру чотири рази поспіль.

Хто пройшов на Євробаскет-2023
  • Господарі турніру: Ізраїль, Словенія
  • Переможці груп: Бельгія, Франція, Іспанія, Туреччина, Сербія, Чорногорія, Греція, Італія, Чехія, Латвія
  • Найкращі другі місця: Угорщина, Велика Британія, Словаччина, Польща/Німеччина

Фінальна частина чемпіонату Європи з баскетболу відбудеться 15-25 червня 2023 року.