Україна – 12-та в жіночій естафеті на етапі Кубка світу з біатлону в Гохфільцені

11.12.2022 17:19
У слід за чоловічою командною гонкою на другому етапі Кубка світу 2022/23 з біатлону в австрійському Гохфільцені розіграли медалі в естафеті серед жінок – другій у цьому сезоні

На минулому етапі в Контіолагті Україна посіла рекордно низьке 15-те місце.

У порівнянні з попереднім етапом, у команді відбулася одна зміна: замість Ірини Петренко до складу повернулася Анастасія Меркушина, яка пропускала перший етап через проблеми зі здоров'ям. Також у естафеті стартували Анна Кривонос, Дар'я Блашко та Олена Білосюк

Як пройшла жіноча естафета

Першою серед українок в естафеті стартувала Анастасія Меркушина, для якої це був перший командний старт у цьому сезоні. Біатлоністка, яка принесла Україні перші залікові очки серед жінок, посівши 35-те місце у спринті та гонці переслідування, чисто пройшла стартову стрільбу лежачи. На стійці Меркушина використала один додатковий патрон, проте в підсумку змогла передати естафету на дев'ятому місці.

Другий етап в українській команді бігла Анна Кривонос. Спортсменка так само безпомилково подолала перший вогневий рубіж, утім, мала проблеми зі стрільбою стоячи: використала три запасні патрони та заробила одне коло штрафу – перше для України в цьому сезоні.

Дар'я Блашко прийняла естафету в Кривонос на 13-ій позиції. За схожим сценарієм Блашко чисто відпрацювала першу стрільбу, на другій припустилася однієї хиби, але з другого разу закрила мішень. Попри успішну стрільбу за один етап до завершення гонки Дар'ї вдалося відіграти лише одну позицію: на цій стадії команда посідала 12-те місце після того, як Блашко показала на останньому колі всього 15-те місце з майже 55 секунд відставання від лідерок.

Фінальний етап проводила Олена Білосюк. Уперше за цю гонку Україна мала помилки на лежці: Білосюк знадобилося два додаткові патрони. Проте вона ж стала першою, кому підкорилася стрільба стоячи: біатлоністці вдалося закрити всі мішені.

Зі стрільби Олена Білосюк вийшла на 13-ій позиції та змогла покращити результат України, обійшовши представницю Фінляндії, – 12-те місце. Вдалося це українці завдяки високій швидкості на останньому колі (сьомий результат та відставання в 11 секунд від Ельвіри Еберґ).

Могла Білосюк фінішувати й вище. Маючи 20-секундне відставання від словачки Ременової, українка скоротила його до 1.2 секунди на останньому колі, але вибороти 11-те місце не змогла.

Україна в підсумку програла понад чотири хвилини переможницям естафети – збірній Франції, яка вперше в цьому сезоні піднялася на командний п'єдестал Кубка світу серед жінок. Переможниці естафети в Контіолагті – Швеція – посіли друге місце, а "бронзу" завоювала Італія.