УАФ представила оновлений формат Кубку України та новий трофей турніру (фото)

17.07.2025 19:01

У столичному Будинку футболу, окрім жеребкування першого кваліфікаційного етапу, відбувся офіційний захід Кубку України-2025/2026 «Старт кубкового сезону», під час якого було презентовано оновлений формат змагань, модель нового трофея, а також принципи проведення турніру.

Формат змагань: структура та нововведення

У сезоні-2025/2026 у розіграші Кубку України візьмуть участь 68 команд — 48 професіональних і 20 аматорських.

Змагання складатимуться із семи етапів та охоплять 67 матчів:

  • кваліфікаційний раунд — 8 матчів;
  • 1/32 фіналу — 28 матчів;
  • 1/16 фіналу — 16 матчів;
  • 1/8 фіналу — 8 матчів;
  • 1/4 фіналу — 4 матчі;
  • 1/2 фіналу — 2 матчі;
  • фінал — 1 матч (запланований на 20 травня 2026 року).

Усі жеребкування будуть «сліпими». Кожна стадія передбачає один поєдинок. У разі нічиєї одразу проводитиметься серія післяматчевих пенальті.

Призовий фонд і розподіл коштів

Порівняно з попереднім сезоном загальний призовий фонд турніру збільшено на 25%. Це мінімальна гарантована сума, і вона може зрости. Виплати учасникам здійснюватимуться за схемою: 70% — господарям поля, 30% — гостям.

Єдиний телепул і медіамодель

Трансляції матчів здійснюватимуться в межах єдиного телепулу на OTT-платформах, YouTube-каналах та на УПЛ ТБ.

Завдяки співпраці з титульним партнером вдалося об’єднати всі медіаправа на трансляції матчів. Це зняло з клубів фінансове навантаження, яке в минулому сезоні покладалося на них під час організації показу ігор.

У новому сезоні всі витрати на виробництво трансляцій покриваються за рахунок партнерських виплат. Матчі будуть доступними на YouTube, OTT-сервісах і кабельному телебаченні. Очікується, що це суттєво розширить аудиторію турніру та підвищить його комерційну привабливість.

Новий трофей: символ честі та сили

Переможець сезону-2025/2026 отримає новий трофей, модель якого було офіційно презентовано під час заходу.

Головний елемент трофея — козацька булава як символ сили та непереможності. Легендарний кошовий отаман Іван Сірко не програв жодної битви — як і команда-переможець, що пройде весь шлях до фіналу. Булаву оточують 11 списів — символ єдності 11 гравців, які здобувають «Собі — честь, Україні — славу».

У створенні трофея розробники надихалися буловою Івана Мазепи, але прикрасили її по-своєму. Додано гасло в стилі українського бароко — «Собі — честь, Україні — слава». Один із декоративних елементів оздоблено орнаментом, натхненним фресками Софійського собору.

Ключовий декоративний елемент — блакитний топаз українського походження, а також бурштин. Ці камені додадуть трофею унікальності та символізму.

Лента новостей