У США людину вперше судитимуть за антидопінговим "Законом Родченкова"

Американець Ерік Ліра визнав свою провину в скоєнні правопорушень

У США вперше судитимуть людину за антидопінговим "Законом Родченкова". Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства юстиції країни.

Закон, ухвалений 2020 року, дозволяє правоохоронним органам США притягувати до кримінальної відповідальності людей, звинувачених в порушеннях антидопінгових правил. Його було названо іменем Григорія Родченкова — росіянина, який розкрив програму допінгових махінацій в рф, що призвели до часткового обмеження участі росії в подальших Олімпійських іграх.

Хто став першим обвинуваченим за "Законом Родченкова"

43-річний Ерік Ліра "представлявся лікарем перед атлетами", наголошують в Антидопінговому агентстві США (USADA). Правоохоронці виявили, що той насправді надавав спортсменам доступ до допінгу, як-от нігерійській спринтерці Блессінг Окагбаре — її було відсторонено на 11 років через вживання заборонених речовин та ухиляння від тестування на допінг.

Максимальний термін ув'язнення, що загрожує обвинуваченим за "Законом Родченкова", — 10 років. Та в міністерстві зазначають, що "будь-який вердикт [Лірі] визначатиметься суддею". Сам Ліра визнав свою провину в скоєнні правопорушень.

"Сьогоднішнє визнання провини Еріком Лірою — сильна данина антидопінговому «Закону Родченкова» (RADA) для притягнення до відповідальності тих, хто змовляється проти правил, аби грабувати чесних спортсменів та обманювати спорт. Видатний результат, враховуючи, що це перша справа за RADA, який був підписаний після безпрецедентного, спонсорованого державою допінгового обману росією та спортивною системою проти невинних атлетів і фанів з усього світу", — йдеться у заяві виконавчого директора USADA Тревіса Тайґарта.

"Без цього закону Ліра, який представлявся лікарем перед атлетами, з великою ймовірністю уникнув би наслідків за розповсюдження небезпечних речовин, що впливають на виступи, та його змову на Олімпіаді-2020 — він не підпадав під жодні спортивні антидопінгові правила".

Що відомо

  • У травні 2016 року Родченков перебрався із росії до США, де зізнався в маніпуляціях з результатами аналізів, взятих у російських спортсменів під час зимової Олімпіади-2014 в Сочі.
  • Наразі росіянин проживає у США за програмою із захисту свідків. Його свідчення були підтверджені в рамках незалежного розслідування та призвели до обмеження участі російських спортсменів в Олімпійських іграх 2016-2018 років.
  • Нігерійка Окагбаре, з якою працював американець, — віцечемпіонка літніх Олімпійських ігор 2008 року в стрибках у довжину, віцечемпіонка ЧС-2013 та шестиразова чемпіонка Африки в стрибках у довжину і бігу на спринтерські дистанції.

Лента новостей