"У росії спорт і політика йдуть разом, ми не маємо їх розділяти". Норвезька лижниця про зміну у ставленні до атлетів з рф

25.11.2022 13:00

Гелене Маріє Фоссесгольм розповіла про ставлення до російських спортсменів

21-річна норвезька лижниця Гелене Маріє Фоссесгольм підтримала відсторонення російських спортсменів від спорту. Про це спортсменка розповіла в інтерв'ю виданню Nettavisen.

Фоссесгольм з весни почала в публічному просторі висловлювати своє обурення тим, що російські спортсмени підтримують повномасштабне вторгнення своєї країни в Україну. Тоді норвежка зізналась, що відчула сильну злість і розчарування, коли дізналась, що російська лижниця Вероніка Степанова підтримала президента рф путіна.

Норвезька спортменка розповіла, що перестала слідкувати за Степановою, з якою раніше спілкувалась на змаганнях, у соціальних мережах. І усе - через розбіжність у цінностях, яку має з росіянкою.

"Цієї весни я перестала стежити за Степановою, її пости настільки суперечливі і йдуть врозріз із моїми цінностями, що у мене немає потреби стежити за її постами та висловлюваннями".

Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) у жовтні відсторонила на сезон 2022/23 атлетів з росії та білорусі. Незважаючи на те, що Фоссесгольм хотіла б змагатися лише з найсильнішіми, вона вважає правильним таке рішення IBU.

"Звісно, ​​хотілося б, щоб на старті були найкращі за спортивним принципом. Але зараз ми повинні дивитися на це в ширшій перспективі. У росії спорт і політика, здається, йдуть разом. З нашого боку було б неправильно їх розділяти. Коли є спортсмени, які виступають за напад росії на Україну, ми повинні висловити свою позицію".

Лента новостей