У перші дні чемпіонату Європи з важкої атлетики Україна зібрала повний комплект нагород

18.04.2023 10:58
У столиці Вірменії Єревані триває чемпіонат Європи з важкої атлетики

Чемпіонат Європи-2023 у Єревані збірна України розпочала з двох бронзових нагород. У перший день змагань їх здобула 26-річна Ангеліна Ломачинська, яка стала третьою у ривку та посіла третє місце за сумою двох вправ.

У другий змагальний день одразу три медалі збірній України приніс виступ 19-річної Світлани Самуляк у категорії до 55 кілограмів. У ривку важкоатлетка підняла 90 кілограмів з першої спроби. Цей результат лише у третьому підході покращила румунка Андреа Котрута, яка з результатом 91 кг обійшла Самуляк у першому виді. Срібна нагорода у ривку стала для українки дебютною на рівні Євро.

У поштовху Світлана Самуляк підняла 109 кілограмів у другій спробі, програвши на один кілограм тій же Котруті, яка у третій спробі взяла 110 кг. За сумою двох видів результат української атлетки дозволив їй посісти друге місце у двоборстві та здобути загалом три медалі.

А от у третій день Україна здобула одразу шість нагород.

У вазі до 59 кг Україну представляли одразу дві важкоатлетки: Каміла Конотоп, яка на двох попередніх турнірах здобула шість медалей (чотири "золота" та два "срібла"). А також Надія Шпилька.

Обидвом українським важкоатлеткам вдалося закінчити змагання з медалями. Причому Конотоп вдруге в кар'єрі стала абсолютною чемпіонкою.

Спершу Конотоп встановила рекорд Європи у ривку, піднявши вагу 106 кг. А після цього ще й встановила континентальний рекорд та взяла "золото" у поштовху (129 кг). І, відповідно, оновила рекорд Європи за сумою (235 кг).

У підсумку Конотоп закінчила змагання з трьома золотими медалями. Шпилька ж мінімально поступилася бельгійці Ніні Стеркс.

Важка атлетика. Євро-2023. Жінки (до 59 кг), сума
  1. Каміла Конотоп (Україна): 106 кг (ривок) + 129 кг (поштовх) = 235 кг (сума)
  2. Ніна Стеркс (Бельгія): 93+116 = 209 кг
  3. Надія Шпилька (Україна): 93+114 = 207 кг

Після медалей Конотоп і Шпильки Україна має вже 11 медалей на чемпіонаті Європи. Три "золота" - всі на рахунку Конотоп.

Усі медалі України на Євро-2023 з важкої атлетики
  • "золото": Каміла Конотоп (ривок, поштовх, сума, до 59 кг)
  • "срібло": Світлана Самуляк (ривок, поштовх, сума, до 55 кг),
  • "бронза": Ангеліна Ломачинська (ривок, сума, до 49 кг), Надія Шпилька (ривок, поштовх, сума, до 59 кг)
Що відомо про Україну на Євро з важкої атлетики
  • Збірну України на чемпіонаті Європи-2023 представляє команда з 17 атлетів. На турнірі розіграють по 10 комплектів нагород серед чоловіків та жінок.
  • На рівні континентальної першості з важкої атлетики Україна виграла уже 114 медалей різного ґатунку: 40 золотих медалей, 37 - "срібних" та 37 - "бронзових".