У Норвегії запровадили суттєві скорочення у збірній з лижних перегонів: у чому причина

09.06.2023 16:54

У сезоні Кубка світу 2022/23 саме Норвегія виграла заліки Кубка націй серед чоловіків та жінок

До минулої кампанії збірна підходила у складі 14 спортсменів: 13 — в чоловічій команді та 11 — у жіночій.

В особистих заліках також тріумфували норвежці. На чолі жіночого рейтингу закінчила сезон Тіріль Венг, у чоловіків — Йоганнес Клебо.

Утім, вже перед оголошенням складу на сезон 2023/24 видання дізналося про суттєві обмеження для збірної цього року, що матимуть безпосередній вплив на команду.

У чому полягатимуть зміни

За даними джерел VG, норвежці зменшать число членів збірної з 24 спортсменів до 20. Чоловічу команду скоротять на трьох лижників, жіночу — на одну.

Вже відомо про щонайменше одну втрату в чоловічій збірній. Виступи за національну команду не продовжуватиме 31-річний Еміль Іверсен, срібний олімпійський призер Пекіна й чотириразовий чемпіон світу.

Менеджер збірної Єспер Б'єрвіг підтвердив, що зміни також стосуватимуться організаційних нюансів роботи команди. Зокрема, скорочень зазнає персонал, як-от лікарі та фізіотерапевти. Буде зменшено й обсяги змагального обладнання, з яким збірна готуватиметься до сезону.

Як пояснюють скорочення у збірній

Причиною для вимушених змін стало послаблення місцевої валюти — норвезької крони, та падіння її курсу до євро, а з ним — і збільшення організаційних витрат.

"У нас будуть заходи економії, це стосується зараз усіх компаній. Тепер за наші гроші ми можемо дозволити собі значно менше. І мусимо розпоряджатися ними ефективніше", — пояснює Б'єрвіг.
Водночас, додаткової економії на змагальному обладнанні вже після початку офіційного сезону не передбачатиметься.

"Це ми максимально відстоюємо. Ці ресурси є дуже важливими. Ми також не будемо скорочувати наш склад на Кубок світу".

До речі

Очікується, що календар Кубка світу 2023/24 буде затверджено у травні за підсумками конгресу Міжнародної федерації лижного спорту (FIS).
За попередньою інформацією, наступний сезон провідних щорічних змагань у лижних перегонах розпочнеться наприкінці листопада з етапів у фінській Руці.
На зимовій Олімпіаді-2022 у Пекіні саме Норвегія очолила загальний медальний залік з лижних перегонів з п'ятьма нагородами найвищого ґатунку.

Лента новостей