У НХЛ пройшла "зимова класика": 40 тисяч глядачів, шоу та видовищний камбек

04.01.2023 10:48

У чемпіонаті НХЛ провели традиційну "Зимову класику" - матч регулярного чемпіонату, який грається на відкритому повітрі

Участь у поєдинку взяли "Піттсбурґ Пінґвінз" та "Бостон Брюїнз", що приймали поєдинок.

Вдруге в історії матч приймав бейсбольний стадіон Фенвей Парк у Бостоні. На ньому відбувався третій в історії матч "Зимової класики" у 2010 році, коли господарі льоду в овертаймі здолали "Філадельфія Флаєрс".

Уболівальники вщент заповнили стадіон - матч відвідали понад 39,2 тисячі глядачів. За відвідуваністю "Зимова класика" 2023 року стала лише третьою в історії. Рекорд належить матчу 2014 року, коли на матчі в Анн-Арбор, штат Мічіган, стадіон місцевої футбольної команди коледжу зібрав понад 150 тисяч глядачів.

Матч проходив за температури в 51 градус за Фаренгейтом (близько 10 градусів за Цельсієм). Для порівняння: минулорічна гра в Міннеаполісі стала найхолоднішою в історії НХЛ, проходивши за температури у понад -22 градуси за Цельсієм.

Паралельно до головного ігрового майданчика організатори звели символічну ковзанку у формі бейсбольного ігрового ромбу. Саме там відбулася церемонія вкидання першої шайби в матчі, яку розіграли видатний ексхокеїст "Брюїнз", 74-річний Боббі Орр та колишній бейсболіст "Ред Сокс", 50-річний Джейсон Варітек.

Як пройшов матч "Зимової класики" НХЛ у 2023 році

Безпосередньо на льоду рахунок було відкрито у другому періоді, коли відзначився фінський форвард "Пінґвінз" Каспері Капанен. Отримавши передачу під партнера, канадійця Джеффа Картера, той з близької відстані вразив ворота господарів.

Проте заключний, третій період став зірковим часом для канадійця Джейка Дебрюска, 26-річного форварда "Брюїнз". Розігравши атаку в більшості, "Бостон" доставив шайбу Дебрюску на лінії воріт, після чого той зі зміщенням відновив паритет - 1:1!

А за дві хвилини до закінчення основного часу Дебрюск приніс своїй команді видовищну вольову перемогу. Звільнившись від опіки захисника, він добив шайбу у ворота після того, як попередній удар парирував голкіпер Кейсі Десміт.

НХЛ. Регулярний чемпіонат. "Зимова класика"

"Бостон Брюїнз" - "Піттсбурґ Пінґвінз" 2:1

Голи: Дебрюск, 48, 58 - Капанен, 29

• Огляд матчу:
  • Як минула "Зимова класика" 2023 року в Бостоні:

До речі

• "Зимову класику" 2024 року прийматиме Сіетл. Місцевий клуб НХЛ "Кракен" прийматиме "Вегас Голден Найтс" на бейсбольній арені T-Mobile Park, що вміщує понад 47 тисяч гладачів.
  • Наступний матч на відкритому повітрі між клубами НХЛ відбудеться 18 лютого. У цей день у рамках "Стадіонної серії" ігор "Кароліна Харрікейнз" прийматимуть "Вашингтон Кепіталз".
  • "Брюїнз" - найсильніша команда поточного регулярного чемпіонату НХЛ з показником у 24 перемоги та чинний лідер Східної конференції. У лідерів Заходу з "Вегаса" - 18 перемог.