У столиці українська Ліга PPC|KRATOS провела представницький турнір із панкратіону «Іду на Ви», присвячений пам'яті загиблих воїнів Сил спеціальних операцій Збройних Сил України
Десятки учасників з різних міст України зібралися під одним дахом, аби в октагоні у запеклій, але чесній чоловічій боротьбі визначити найкращих.
Панкратіон як вид спорту має давню історію та був включений до програми Олімпійських ігор у давній Греції. Поєднує в собі елементи боротьби і кулачного бою та нині користується популярністю серед молоді.
Цього разу учасники були поділені на вісім вагових категорій. Разом із професіональними спортсменами в октагон вийшли представники Збройних Сил України, в тому числі — учасники бойових дій. Для них це була чудова нагода бодай на кілька годин змінити однострій на спортивне вбрання, відчути емоції, а декому — повернутися до своїх підрозділів з призами та відзнаками.
Військовослужбовець 73-го морського центру Сил спеціальних операцій на псевдо Сан вперше взяв участь у подібних змаганнях: «У дитинстві в рідному Очакові займався греко-римською боротьбою, маю розряд кандидата у майстри спорту за друге місце в чемпіонаті України. Панкратіон не практикував, це більш жорсткий та динамічний від єдиноборств, проте чимало дивився відео, знав правила та підмічав для себе деякі моменти.
Коли запропонували від центру поїхати на турнір, часу серйозно підготуватися не було. У фіналі поступився досвідченому Богдану Бечку, призеру попередніх чемпіонатів України з панкратіону. Головне — відчув дух боротьби, повагу спортсменів один до одного. В якості призу отримав нагородний ніж з емблемою ССО та 10 тисяч гривень. Це добре — буде нагода придбати собі щось з екіпірування чи захисту».
Турнір з панкратіону «Іду на Ви» є важливим для популяризації спорту та підтримки наших військових. Він дав змогу бійцям відчути дух боротьби та єдності, змінити бойові будні на атмосферу чесного суперництва, зміцнити зв’язки між суспільством і Збройними Силами України.
«Сили спеціальних операцій — це одна команда як на полі бою, так і поза ним. Участь у турнірі з панкратіону мала важливе значення для наших бійців. Вони змогли переключитися з виконання військових завдань на спортивні, поспілкуватися з однодумцями та відчути підтримку спільноти.
Турнір урочисто відкрила радниця командувача ССО Наталія Степук — мати загиблого воїна ССО Андрія. Кожен поєдинок став видовищним шоу, яке захопило справжніх поціновувачів єдиноборств. Особливу увагу привернули бої, в яких брали участь військові з ампутаціями. Глядачі на власні очі побачили, що життя без руки чи ноги — це не вирок. Це нагадування про те, що потрібно рухатися вперед, ставити цілі та досягати їх. Саме ці якості — рішучість, незламна сила волі та характер — завжди вирізняли бійців ССО», — підкреслив Тарас, керівник патронатної служби ССО.
Олександр Шовковський поділився планами київського Динамо на зимову паузу