Туреччина погрожує знятися з Євробаскета-2022: подробиці скандалу

06.09.2022 11:00
Представники збірної Туреччини погрожують зняти команду з Євробаскета-2022

"Приїхали грати в баскетбол, а не боксувати". Туреччина погрожує знятися з Євробаскета-2022 через напад на свого гравця

Причиною для цього став інцидент із ймовірним нападом на баскетболіста турецької збірної Фуркана Коркмаза.

Грузія - один з чотирьох господарів поточної континентальної першості - в неділю, 4 вересня, приймала Туреччину в матчі третього туру групового раунду змагань. Матч закінчився напруженою перемогою Грузії в овертаймі (88:83), проте значно більше уваги привернули події після гри.

Баскетболіст американських "Філадельфія 76ерс" Фуркан Коркмаз був видалений з майданчику впродовж матчу. Проте після того, як він покинув ігрову зону, його в підтрибунному приміщенні атакували представники команди-суперника.

Згідно зі словами віцепрезидента турецької баскетбольної федерації Омера Онана, напад стався в межах арени з боку баскетболістів Грузії, що не були задіяні в матчі. У ньому ймовірно також брали участь представники місцевої поліції.

"Коли Коркмаз був у коридорі на шляху до роздягалень з нашим тренером, грузинські гравці, що не грали в матчі, атакували його разом з іншим видаленим гравцем [Дудою Санадзе] та поліцією. На гравця, що прямує до роздягальні, не мають нападати. Наприкінці матчу одразу 30 полісменів підштовхували нас до бійки. Ми брали участь в сутичці з офіційними грузинськими правоохоронцями.

Ми звертаємося до ФІБА, я вже сповістив їхніх офіційних осіб. Не вводьте себе в оману й не тримайте нас за дурнів. Вони нададуть нам відеоплівки з того коридору, записи хвилина до хвилини. Якщо ці плівки не потраплять до нас, ми покинемо цей турнір", - наводить слова функціонера видання Eurohoops.

Заяви Онана підтверджує асистент головного тренера збірної Туреччини Хакан Демір. Саме він брав участь у післяматчевій пресконференції через видалення головного тренера турків Ерґіна Атамана.

"Ми приїхали грати в баскетбол, нічого більше. Усе мусить залишатися на майданчику, але, на жаль, за його межами стався великий скандал. Такі речі не відповідають духу спорту.

На корті відбувся матч з двома овертаймами. Іноді ми грали добре, іноді - Грузія. Але після того, як нашого гравця було дискваліфіковано, три гравці команди суперника вчинили напад на нього в коридорі, поки охоронці атакували наших гравця й тренера. Ми приїхали грати в баскетбол, а не боксувати", - заявив наставник.