Три українські тенісистки вийшли до другого кола Australian Open 2023

16.01.2023 10:42

У Мельбурні розпочався Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу - першого турніру серії Грендслем у новому сезоні

Цей розіграш Australian Open став 55-м у відкриту еру та 111-м в історії.

В основній сітці Australian Open 2023 Україна преставлена шістьомя спортсменами. До фінальної частини першого Грендслему у 2023 року за рейтингом пройшли дві перші ракетки України - Ангеліна Калініна та Марта Костюк. Даяна Ястремська та Катерина Байндль уникнули участі у кваліфікації завдяки тому, що Наомі Осака та Сара Соррібес Тормо знялись зі змагань. Через відбір до основної сітки Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу потрапили Леся Цуренко та Олексій Крутих.

Хто з українок продовжив участь у змаганнях Australian Open

• Марта Костюк - Аманда Анісімова 2:0 (6:3, 6:4)

Марта Костюк розпочала першою серед українців свої виступи на першому Грендслемі року. Суперницею тенісистки стала 28-ма представниця світового рейтингу Аманда Анісімова. Для тенісисток ця зустріч стала другою у кар'єрі. Попереднього разу вони виходили на корт в очному протистоянні у 2019 році на ґрунтовому турнірі WTA 1000 у Мадриді. Тоді українка обіграла американку у трьох сетах.

У Мельбурні на початку першого сету Костюк змогла зробити брейк. Після цього вона зберегла перевагу в рахунку і виграла першу партію - 6:3. У другому сеті тенісистки обмінялися брейками, а в четвертому геймі Марта зрівняла рахунок у партії, відігравши три брейк-поїнти.

У підсумку Марта Костюк перемогла і у другій партії, здобувши свою 25-ту перемогу на турнірах Грендслему. У наступному раунді змагань українка зіграє проти австралійської володарки wild card - Олівії Гадецкі.

• Коко Вендевей - Ангеліна Калініна 0:2 (3:6, 1:6)

У другому колі турніру у Австралії виступить також Ангеліна Калініна. Для неї ці змагання стали другими поспіль в основній сітці Australian Open. Попередні змагання українка завершила у першому колі.

Суперницею Калініної на старті австралійського Грендслему стала американка Коко Вендевей, яка потрапила на турніру через кваліфікацію. Тенісистка із США займає 139-й номер у світовому рейтингу і протиставити своїй суперниці вона змогла лише чотири виграних гейми у двох сетах.

Наступною суперницею Калініної стане Петра Квітова, посіяна під 15-м номером. Тенісистка із Чехії є фіналісткою Australian Open 2019 року та дворазовою чемпіонкою Вімблдона.

• Камілла Рахімова - Катерина Байндль 1:2 (7:5, 7:6, 1:6)

Суперницею українки стала росіянка Камілла Рахімова. Українка другий рік поспіль грала з росіянкою Каміллою Рахімовою. Суперниці зустрічалися влітку минулого року на турнірі у США: тоді на відмові українки до 1/8 фіналу пройшла Рахімова.

Для Катерини Байндль перемога над росіянкою стала першою в основі Australian Open.

Наступна суперниця Байндль визначиться у матчі Лаура Пігоссі - Кеті Макнеллі. Цей поєдинок відбудеться також 16 січня.

Як виступили інші українки на Australian Open

Другою на корт серед українок на Australian Open вийшла Леся Цуренко, для якої цей турнір - дванадцятий на AO. Її суперницею стала чешка Кароліна Мухова. У протистоянні з нею українка змогла взяти лише три гейми, програвши за рахунку 2:2 сім геймів поспіль.

Також програла свою зустріч на старті Грендслему і Даяна Ястремська. Вона вийшла на корт проти 17-ї тенісистки світового рейтингу Олени Остапенко. Програвши суперниці з Латвії з рахунком 4:6 та 2:6, Ястремська зазнала четвертої поразки поспіль.

• Представник України на Australian Open у чоловічому турнірі Олексій Крутих вийде на корт у Мельбурні 17 січня. Суперником українця стане аргентинець Дієго Шварцман, 23-м номер посіву.