Три легкоатлети встановили світові рекорди на змаганнях етапу Діамантової ліги в Парижі: як це сталося

11.06.2023 12:59

На четвертому етапі сезону Діамантової ліги - найбільшого комерційного турніру з легкої атлетики - було побито одразу три світові рекорди

Ламеча Гірма

Сталося це у трьох різних бігових дисциплінах.

Четвертий етап Діамантової ліги відбувся у французькому Парижі. Перед ним етап проходив у Флоренції та закінчився світовим рекордом кенійки Фейт Кіп'єгон на дистанції 1500 м.

У Парижі Кіп'єгон побила ще один світовий рекорд. Крім кенійки, найкращі результати в історії були встановлені ще у двох бігових дисциплінах.

Які світові рекорди встановили на етапі Діамантової ліги у Парижі?

• Лемача Гірма (Ефіопія, 3000 метрів з перешкодами, чоловіки)

Ефіопський бігун вдруге виступив у сезоні на відкритому повітрі на дистанції 3000 метрів з перешкодами: на першому етапі у Досі став чемпіоном змагань. У Парижі ж Гірма здобув перемогу з перевагою у понад 11 секунд над найближчим переслідувачем - японцем Рюї Міурою.

Попередній світовий рекорд, який належав катарцеві Саїфу Саїду Шахіну з 2004 року (7:53.63 хв), Гірма побив майже на півтори секунди, подолавши дистанцію за 7:52.11 хвилин. Це другий світовий рекорд, який відтепер належить 22-річному ефіопцю: перший встановив на дистанції 3000 метрів з перешкодами, але в приміщенні - у лютому в Левені він подолав її за 7:23.81 хв.

• Фейт Кіп'єгон (Кенія, 5000 м, жінки)

Після встановленого рекорду на дистанції 1500 м у Флоренції кенійська бігунка побила ще один найкращий результат світу - цього разу на довшій дистанції 5000 м.

Здобути перемогу Кіп'єгон вдалося завдяки високому темпу на останньому колі. Вона випередила на 2.7 секунди ефіопку Летесенбет Гідей та перевершила її ж попередній світовий рекорд майже на півтори секунди - на фініші показала час 14:06.62 хв.

• Якоб Інгебрігтсен (Норвегія, 2 милі, чоловіки)

Забіг на 2 милі був одним з тих, що не входив до категорії діамантових дисциплін у Парижі, а також не належить до олімпійських видів. Попри це, у цьому бігу було перевершено світовий рекорд, що тримався 26 років.

Автором нового світового рекорду став норвежець Якоб Інгебрігтсен. Дистанцію у дві милі він подолав за 7:54.10 хвилин - на 4.5 секунди швидше Данієля Комена у 1997 році.