Титулований український борець Новіков змінив громадянство і уже дебютував за Болгарію: реакція України

21.01.2023 21:20

Семен Новіков завершив зміну громадянства з українського на болгарське

Чемпіон Європи-2020 з греко-римської боротьби Семен Новіков змінив громадянство. Ексукраїнський борець дебютував як спортсмен із Болгарії на міжнародному турнірі.

Повернення Новікова до виступів відбулося на чемпіонаті Болгарії, який відбувся у січні. Там ексукраїнець здобув "золото" у рідній вазі до 87 кг, здолавши у фіналі Йоана Дімітрова. На турнірі борець представляв клуб ЦСКА з Софії.

Новіков на своїй сторінці в Instagram підтвердив факт повернення до виступів, прикріпивши фото, де він одягнений у трико збірної Болгарії. "Повернувся до справи після півтора років перерви", - написав Новіков.

Як Новіков змінив громадянство?
Згідно правил Міжнародної федерації боротьби, Болгарія мала отримати дозвіл від України на те, щоб Новіков виступав її на міжнародних змаганнях. За інших умов борець мав відсидіти карантин - перехідний період для початку виступів спортсмена за нову збірну складав три роки від моменту його останнього виступу за попередню команду.

У вересні 2022 року старший тренер збірної України з греко-римської боротьби Володимир Шацьких розповідав про зміну громадянства Новіковим. Проте на той момент спортсмен перебував у процесі переходу - в українській федерації не давали згоди на те, щоб він представляв іншу країну.

Суспільне Спорт звернулося до Шацьких з приводу того, яким чином Новіков зміг представити Болгарію на національному чемпіонаті.

Тренер відзначив, що Україна так і не дала дозвіл Новікову виступати за Болгарію. Проте Міжнародна федерація змінила термін тривалості карантину: півтора роки замість трьох.

Точкою відліку для Новікова з точки зору зміни громадянства був Індивідуальний кубок світу в Белграді, який відбувся в грудні 2020 року. З того часу пройшло вже два роки, тож термін перебування спортсмена у карантині підійшов до завершення.

Примітно, що новина про зміну громадянства Новіковим з українського на болгарське вперше з'явилася ще в листопаді 2021 року. Однак тоді борець заперечив факт зміни громадянства, хоча й визнав, що готовий розглянути цікаві пропозиції від інших країн у цьому питанні.

Участь Новікова в чемпіонаті Болгарії означає, що український борець отримує можливість відібратися на Олімпіаду-2024. У разі, якби термін карантину залишався попереднім (три роки), а Україна так і не дала б дозвіл на зміну громадянства, борець, найімовірніше, пропускав би і Ігри у Парижі.

Хто такий Семен Новіков
26-річний український борець греко-римського стилю, що представляв Україну та Харківщину на турнірах. Тепер виступає за збірну Болгарії.
Дворазовий чемпіон світу на молодіжному рівні (U23) у 2018-2019 роках. У 2020-му став чемпіоном Європи вже на дорослому рівні.
Новіков був одним з претендентів на потрапляння до складу збірної України з греко-римської боротьби на Олімпіаду-2020. Однак у підсумку на Ігри у Парижі відправився Жан Беленюк, який здобув єдине "золото" України на турнірі.

Лента новостей